9/23
Przystań Wodna ZSMP OSW "Kaczy Dołek" w Lubniewicach...
fot. Google Maps

Lubniewice

Przystań Wodna ZSMP OSW "Kaczy Dołek" w Lubniewicach
Adres: Lubniewice, pow. sulęciński, woj. lubuskie
Sezon kąpielowy: Od 2020-06-26 do 2020-08-31
Klasyfikacja: Nowe kąpielisko
Woda przydatna do kąpieli - Ocena z dnia 05/08/2020

Przystań Wodna ZSMP nad Krajnikiem, OSW „Kaczy Dołek” ul. Strzelecka 9, działka nr 555. Linia brzegowa kąpieliska wynosi 62 m. Przewiduje się, iż maksymalnie 500 osób może korzystać dziennie z kąpieliska. Kąpielisko jest położone na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Kaczy Dołek”, w którym znajdują się 2 wspólne toalety dla kobiet i mężczyzn. Kąpielisko jest położone na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Kaczy Dołek”, w którym znajduje się 1 wspólny natrysk dla kobiet i mężczyzn. Kąpielisko jest otoczone pomostami. Na terenie planowanego kąpieliska wyznaczono miejsce dla ratownika wodnego. Teren jest dostępny dla wózków dziecięcych. Istnieje możliwość skorzystania w pobliżu kąpieliska ze sprzętu wodnego, w tym rowerów wodnych, łódek, kajaków, motorówki i żaglówki. Numer jednostki terytorialnej Nomenklatury Jednostek Terytorialnych do Celów Statystycznych (NTS): 5.4.08.13.07.02.3 Nazwa gminy, w której zlokalizowane jest kąpielisko: Lubniewice Nazwa powiatu, w którym zlokalizowane jest kąpielisko: Sulęciński Nazwa jeziora: Krajnik Wysokość nad poziomem morza: < 200 m Powierzchnia jeziora: 0,403 km2 Typ abiotyczny jeziora: nazwa typu: jeziora o wysokiej zawartości wapnia, o wodach twardych i stratyfikowane, typu: 3a Charakterystyka dna kąpieliska: Dno piaszczyste Głębokość jeziora: max: 35,2 km; Średnia: 10,8m.



Przystań Wodna ZSMP OW "Pod Basztą" w Lubniewicach
Adres: Lubniewice, pow. sulęciński, woj. lubuskie
Sezon kąpielowy: - Od 2020-06-26 do 2020-08-31
Klasyfikacja: Nowe kąpielisko
Woda przydatna do kąpieli - Ocena z dnia 04/08/2020

Przystań Wodna ZSMP w Lubniewicach, OW „Pod Basztą”, ul. Sosnowa 1, działka nr 5287 Linia brzegowa kąpieliska wynosi 85 m. Przewiduje się, iż maksymalnie 500 osób może korzystać dziennie z kąpieliska. Kąpielisko jest położone na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Pod Basztą”, na terenie którego znajdują się oddzielne sanitariaty dla kobiet (4 toalety) i mężczyzn (4 toalety). Kąpielisko jest położone na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Pod Basztą”, na terenie którego znajdują się oddzielne sanitariaty dla kobiet (3 natryski) i mężczyzn (4 natryski). Kąpielisko jest otoczone pomostami, pomiędzy którymi wydzielono strefy kąpieli dla umiejących pływać oraz brodzik. Na terenie planowanego kąpieliska wyznaczono miejsce dla ratownika wodnego. Teren jest dostępny dla wózków dziecięcych. Przy kąpielisku funkcjonuje przystań wodna, gdzie istnieje możliwość skorzystania ze sprzętu wodnego, w tym rowerów wodnych, łódek, kajaków, motorówki i żaglówki. Numer jednostki terytorialnej Nomenklatury Jednostek Terytorialnych do Celów Statystycznych (NTS): 5.4.08.13.07.02.3 Nazwa gminy, w której zlokalizowane jest kąpielisko: Lubniewice Nazwa powiatu, w którym zlokalizowane jest kąpielisko: Sulęciński Nazwa jeziora: Lubiąż Identyfikator hydrograficzny: 1896279 Kod jednolitej części wód powierzchniowych, w której znajduje się kąpielisko: LW10911 Wysokość nad poziomem morza: <200m Powierzchnia jeziora: 1,305 km2 Typ abiotyczny jeziora: jeziora o wysokiej zawartości wapnia, o wodach twardych i stratyfikowane, typ 3a. Charakterystyka dna kąpieliska: Dno piaszczyste Głębokość jeziora: max: 12,8m; Średnia: 4,6m.

10/23
Kąpielisko "Reczynek"...
fot. Google Maps

Kąpielisko "Reczynek"

Kąpielisko "Reczynek"
Adres: Ośno Lubuskie, pow. słubicki, woj. lubuskie
Sezon kąpielowy: Od 2020-07-01 do 2020-08-31
Klasyfikacja: Nowe kąpielisko
Woda przydatna do kąpieli - Ocena z dnia 10/08/2020

Jezioro Reczynek to miejskie kąpielisko atrakcyjnie położone w granicach administracyjnych miasta, w jego północnej części. Jezioro Reczynek służy podniesieniu atrakcyjności turystycznej miasta, umożliwia pełniejsze wykorzystanie walorów krajobrazowo-przyrodniczych, wzmacnia potencjał turystyczny. W bezpośrednim sąsiedztwie akwenu znajdują się ośrodek wypoczynkowy z wypożyczalnią sprzętu wodnego, polem namiotowym, małym boiskiem sportowym oraz placem zabaw. Po stronie przeciwnej znajduje się pensjonat z odnową biologiczną. W bezpośrednim sąsiedztwie jeziora usytuowany jest Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy „Uroczysko Doliny Lenki". Jezioro Reczynek to kąpielisko miejskie zarówno dla mieszkańców gminy jak również turystów, jest ogólnodostępne, bezpłatne. Kąpielisko miejskie spodoba się zarówno amatorom kąpieli i wypoczynku na biwaku, jak i wędkarzom i obserwatorom ptaków. Dominuje roślinność szuwaru właściwego - przy brzegu N, NE, S pas szuwaru zbudowany przez pałkę wąskolistną sięga do 20 - 25m w głąb zbiornika. Przy brzegu W szuwar rozwinięty słabo. Roślinność podwodna słabo rozwinięta (głównie brzeg NW) budowana przez rdestnice i jezierzę. Jezioro pełni funkcję kąpieliska dla miasta Ośno a także jest silnie użytkowane wędkarsko.

11/23
Kąpielisko "Długie"...
fot. Google Maps

Kąpielisko "Długie"

Kąpielisko "Długie"
Adres: Rzepin, pow. słubicki, woj. lubuskie
Sezon kąpielowy: Od 2020-07-01 do 2020-08-31
Klasyfikacja: Nowe kąpielisko
Woda przydatna do kąpieli - Ocena z dnia 24/07/2020

Jezioro ze wszystkich stron otoczone lasami iglastymi, dno piaszczyste, plaża o długości 76 mb. Na plaży toaleta z natryskiem dwustanowiskowym oraz przebieralnią.

12/23
Kąpielisko Przystań Wodna ZSMP w Łagowie na jeziorze...
fot. Google Maps

Łagów

Kąpielisko Przystań Wodna ZSMP w Łagowie na jeziorze Łagowskim
Adres: Łagów, pow. świebodziński, woj. lubuskie
Sezon kąpielowy: Od 2020-06-26 do 2020-09-01
Klasyfikacja: Nowe kąpielisko
Woda przydatna do kąpieli - Ocena z dnia 03/08/2020

Profil wody w kąpielisku Przystań Wodna ZSMP w Łagowie Przystań Wodna ZSMP w Łagowie, ul. Toporowska 4, 66-220 Łagów, Lubuskie. Linia brzegowa kąpieliska wynosi 27 m. Przewiduje się, iż maksymalnie 500 osób może korzystać dziennie z kąpieliska. Na terenie planowanego kąpieliska zlokalizowany jest budynek, w którym znajdują się 2 toalety damskie, 2 toalety męskie oraz 1 dla osób niepełnosprawnych. Ponadto w budynku są 3 pisuary. Woda przeznaczona do picia znajduje się w budynku toalety w kranach podłączonych do sieci głównej wodociągu. Wodę przeznaczona do picia będzie można zakupić również w punkcie gastronomicznym znajdującym się na przystani. Na terenie planowanego kąpieliska zgodnie z przepisami wyznaczono miejsce dla ratownika wodnego. Kąpielisko jest otoczone pomostami, pomiędzy którymi wydzielono strefy kąpieli dla umiejących pływać oraz strefę przeznaczoną dla dzieci. Na terenie planowanego kąpieliska istnieje możliwość skorzystania ze sprzętu wodnego, w tym rowerów wodnych, łódek, kajaków. Jest również możliwość pływanie gondolą wodną, jachtem, motorówką lub nawet żaglówką. Budynek sanitariatu funkcjonuje również jako przebieralnia. Teren jest dostępny dla wózków dziecięcych oraz w wyznaczonej strefie dla psów. Na terenie przystani funkcjonuje punkt gastronomiczny w budynku bezpośrednio przylegającym do kąpieliska. Zespoły roślinności drzewiastej i krzewiastej: Krzewy, zarośla i topole wzdłuż brzegu jeziora. Kąpielisko zlokalizowane na wodzie przeznaczonej do bytowania ryb. Numer jednostki terytorialnej Nomenklatury Jednostek Terytorialnych do Celów Statystycznych (NTS) - poziom 5, w której zlokalizowane jest kąpielisko: 0808022 Nazwa gminy, w której zlokalizowane jest kąpielisko: Łagów Nazwa powiatu, w którym zlokalizowane jest kąpielisko: Świebodziński Nazwa jeziora: Jezioro Łagowskie Identyfikator hydrograficzny: 176259 Kod jednolitej części wód powierzchniowych, w której znajduje się kąpielisko: LW10067 Wysokość nad poziomem morza: < 200 m Powierzchnia jeziora: 0,82 km2 Typ abiotyczny jeziora: jeziora o wysokiej zawartości wapnia, o wodach twardych i stratyfikowane, kod typu: 3a. Charakterystyka dna kąpieliska: Dno piaszczyste Głębokość jeziora: max: 13,5m, Średnia: 5m.

Kontynuuj przeglądanie galerii
WsteczDalej

Polecamy

Szczęśliwy finał poszukiwań 29-latka ze Szprotawy. Sprawdzono ponad 400 ha lasów

Szczęśliwy finał poszukiwań 29-latka ze Szprotawy. Sprawdzono ponad 400 ha lasów

Nadchodzi nowe rozszerzenie do kart Pokemon. Zobacz nowości w dodatku Shrouded Fable

Nadchodzi nowe rozszerzenie do kart Pokemon. Zobacz nowości w dodatku Shrouded Fable

Ford na EKG w Katowicach. Elektromobilność wymaga od nas zmiany podejścia

Ford na EKG w Katowicach. Elektromobilność wymaga od nas zmiany podejścia

Zobacz również

Nadchodzi nowe rozszerzenie do kart Pokemon. Zobacz nowości w dodatku Shrouded Fable

Nadchodzi nowe rozszerzenie do kart Pokemon. Zobacz nowości w dodatku Shrouded Fable

Ford na EKG w Katowicach. Elektromobilność wymaga od nas zmiany podejścia

Ford na EKG w Katowicach. Elektromobilność wymaga od nas zmiany podejścia