5/11
Kto ma w domowej kolekcji zdjęcie z własną głową na talerzu?...
fot. mat.prasowe Travelist

W głowie się nie mieści – park rozrywki Farma Iluzji

Kto ma w domowej kolekcji zdjęcie z własną głową na talerzu? Albo był kiedyś wewnątrz chaty unoszonej przez balony? Na położonej zaledwie 85 km od Warszawy Farmie Iluzji trzeba dobrze się zastanowić, gdzie przebiega granica między rzeczywistością a fantazją i magią. To nie jest typowy park rozrywki – większość tutejszych atrakcji została tak skonstruowana, by wyprowadzić w pole nasze zmysły i zachęcić do poszukiwania odpowiedzi, dlaczego tak się dzieje.

Dlaczego w Zakręconym Domku nie wiemy, czy to my się kręcimy, czy raczej przestrzeń wokół nas. Dlaczego w Pokoju Amesa dzieci stają się niespodziewanie większe od rodziców? Albo dlaczego w Tunelu Zapomnienia od razu zapominamy o wszystkim, co znajduje się na zewnątrz? A znajdziemy tu jeszcze m.in. lewitujący kran, niemożliwy trójkąt czy studnię nieskończoności. Na kreatywnej zabawie spokojnie można spędzić cały dzień.

6/11
Tak jak trudno wyobrazić sobie pokaz cyrkowy bez występu...
fot. mat.prasowe Travelist

Jak w cyrku – park w Julinku

Tak jak trudno wyobrazić sobie pokaz cyrkowy bez występu klauna, tak trudno byłoby uwierzyć w zestawienie TOP 10 miejsc dla dzieci w naszym kraju z pominięciem oddalonego o 30 km od stolicy Julinka. To bowiem właśnie tu, przed 70 latami, powołano do życia wyjątkową w skali światowej stacjonarną Bazę Cyrkową. Przez długie dziesięciolecia, w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego, doskonalili swe umiejętności artyści areny cyrkowej ze wszystkich kontynentów. Nic więc dziwnego, że i dziś wizyta w tym najbardziej cyrkowym miejscu w naszym kraju gwarantuje emocje na poziomie powietrznych pokazów akrobatycznych!

To tu działa jeden z najrozleglejszych w kraju i największy na Mazowszu park linowy – Podniebny Cyrk o łącznej długości 1 km (7 zróżnicowanych tras). Z Cyrkowych atrakcji na uwagę zasługują także zorganizowana w budynku Małej Areny wystawa sztuki cyrkowej, cyrkowa strefa animacji i minigolf cyrkowy o powierzchni niemal 1000 m2, gdzie dostępu do dołków bronią… dzikie zwierzęta i klauni! Najmłodszym odwiedzającym przypadnie do gustu kraina dmuchańców – zespół kilkunastu ogromnych dmuchanych atrakcji, na których można nie tylko poprawić sprawność fizyczną, ale i wyszaleć się jak nigdy dotąd. Na tych, którym wciąż byłoby mało dawki pozytywnych wrażeń i adrenaliny, czeka tor do wyścigów ekologicznymi samochodami elektrycznymi.

7/11
Jeśli którykolwiek z rodzimych lunaparków powinno się pisać...
fot. mat.prasowe Travelist

Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko

Jeśli którykolwiek z rodzimych lunaparków powinno się pisać przez duże „L”, to właśnie ten. Legendarne wesołe miasteczko na terenie Parku Śląskiego powstało w 1959 roku i choć po drodze musiało borykać się z poważnymi trudnościami, od niedawna znów działa pełną parą. Dość wspomnieć, że w 2013 roku wzbogaciło się aż o 26 nowych urządzeń zakupionych od duńskiego parku rozrywki Sommerland Syd. Dołączają one do atrakcji, które są obiektem zachwytu już kolejnych pokoleń Polaków. Któż bowiem nie słyszał o Gwieździe Dużej, czyli największej karuzeli w kraju, pozwalającej podziwiać panoramę okolicy z wysokości 35 m? Albo kolejce górskiej Tornado – pierwszym polskim rollercoasterze, którym można przejechać się do góry nogami? Nie wszystkie parki rozrywki w Polsce mogą poszczycić się takimi atrakcjami…

Takich fajerwerków jest tu dużo więcej i każdy znajdzie coś dla siebie – bez względu na wiek, rozrywkowe preferencje czy wrażliwość żołądka. Maluchy mogą wskoczyć do UFO, zakręcić się w gigantycznych filiżankach, polatać helikopterkiem, poczuć się jak ich rówieśnicy sprzed 100 lat na karuzeli wiedeńskiej albo odwiedzić beczkę śmiechu. Nie lada przeżyciem będzie również ześlizg pontonem do wody z wieży o wysokości blisko 15 m. Amatorzy naprawdę mocnych wrażeń mają do dyspozycji m.in. Lech Coaster – nagrodzony tytułem Best Coaster 2017 w prestiżowym, branżowym konkursie na najlepszy europejski rollercoaster 2017 roku. Tym, którzy zawsze narzekają na brak czasu, podpowiadamy, że w wybrane dni Śląskie Wesołe Miasteczko czynne jest również po zmroku – czasem aż do 2 w nocy.

8/11
Magiczne Ogrody to pierwszy w Polsce rodzinny park...
fot. mat.prasowe Travelist

Zabawa w magicznym ogrodzie – park w Janowcu

Magiczne Ogrody to pierwszy w Polsce rodzinny park tematyczny, który powstał w oparciu o oryginalną baśniową historię. W trakcie wizyty dzieci wcielą się w odkrywców, którzy wyruszają na poszukiwanie bajecznych krain, ukrytych pośród setek kwiatów, drzew i krzewów oraz… gigantycznych marchewek. Poznają także niezwykłe istoty, które zamieszkują te tereny. Cały ogród jest dla najmłodszych wielką przygodą – dzięki czekającym na odwiedzających zagadkom, pobudzającym wyobraźnię, stymulującym rozwój i budującym pewność siebie.

Świat Magicznych Ogrodów położony jest w Janowcu, naprzeciwko Kazimierza Dolnego. Weekendowy wypad do tego królewskiego miasteczka można z powodzeniem połączyć ze zwiedzaniem Magicznych Ogrodów – z Kazimierza do Janowca regularnie kursuje prom. Na miejscu znajdziesz wszystko co niezbędne, aby spędzić miło i beztrosko czas w rodzinnym gronie – restauracje ze smaczną kuchnią, kawiarnie z lodami czy też toalety z przewijakami dla najmłodszych gości.

Kontynuuj przeglądanie galerii
WsteczDalej

Polecamy

Święto Flagi 2024 w Żaganiu! Z żołnierzami i harcerzami

Święto Flagi 2024 w Żaganiu! Z żołnierzami i harcerzami

Zderzenie osobówki z tramwajem w Gorzowie! Są duże utrudnienia w ruchu

Zderzenie osobówki z tramwajem w Gorzowie! Są duże utrudnienia w ruchu

Falubaz i Stal podały składy na derby lubuskie. Ależ to będzie ściganie!

Falubaz i Stal podały składy na derby lubuskie. Ależ to będzie ściganie!

Zobacz również

Wybrali się rowerami z Berlina do Warszawy. W Dzień Flagi byli w Gorzowie

Wybrali się rowerami z Berlina do Warszawy. W Dzień Flagi byli w Gorzowie

Rozpoczynamy Grand Tour, czas na Włochy. Etapy, faworyci, Polacy i historia!

Rozpoczynamy Grand Tour, czas na Włochy. Etapy, faworyci, Polacy i historia!