5/12
Japończyk Katsumi Tamakoshi pokonał 100-metrowy odcinek...

Najszybszy bieg na czworaka

Japończyk Katsumi Tamakoshi pokonał 100-metrowy odcinek trasy biegając na czworaka. Zajęło mu to niewiele ponad 15 sekund.

Przeczytaj też: Rekord Guinnessa w utrzymaniu ciała w pozycji deski nieoficjalnie pobity! [WIDEO]

6/12
Marc Sluszny jest rekordzistą w bieganiu w pionie. Pokonał...

Najszybsze bieganie po ścianie

Marc Sluszny jest rekordzistą w bieganiu w pionie. Pokonał wieżę, mierzącą 102 m wysokości. Pokonanie drogi ze szczytu budynku na sam dół zajęło mu 15,5 sek. Podczas bicia rekordu, śmiałek był asekurowany linkami oraz miał ubrany specjalny kombinezon.

7/12
Kelly Gneiting ma 40 lat i waży 181 kg. Pokonanie maratonu...

Najcięższy maratończyk

Kelly Gneiting ma 40 lat i waży 181 kg. Pokonanie maratonu zajęło mu 9 h, 48 min i 52 sek. Tym samym stał się najcięższym mężczyzną na świecie, któremu udało się pokonać królewski dystans.

8/12
Fauja Singh z Indii jest rekordzistą świata w kategorii...

Najstarsi biegacze

Fauja Singh z Indii jest rekordzistą świata w kategorii "Najstarszy biegacz na świecie". Maratończyk urodził się dokładnie w 1911 r, a to oznacza że ma 104 lata. Najstarszą zaś biegaczką jest Gladys Burrill, która w chwili przekroczenia linii maratonu w Honolulu miała 92 lata i 19 dni. Pokonanie królewskiego dystansu zajęło jej 9 h, 53 min i 16 sek.