5/12
Zaledwie rok później Polacy znów grali z Hiszpanią mecz...

Andrzej Pałasz

Zaledwie rok później Polacy znów grali z Hiszpanią mecz towarzyski, tym razem w Łodzi. Gości na prowadzenie wyprowadził López Ufarte, ale w 56. minucie wyrównał Andrzej Pałasz.

6/12
Kolejna wygrana była blisko, gdyż 28 minut po Pałaszu do...

Zbigniew Boniek

Kolejna wygrana była blisko, gdyż 28 minut po Pałaszu do siatki trafił Zbigniew Boniek i było 2:1 dla gospodarzy. Końcówka należała jednak do La Roja - w 80. minucie wyrównał Alexanko, a dwie minuty przed końcem trafił Perico Alonso.

7/12
W 1986 roku Hiszpanie rozbili Polskię 3:0, a trzy lata...

Wojciech Kowalczyk

W 1986 roku Hiszpanie rozbili Polskię 3:0, a trzy lata później wygrali 1:0 w meczach towarzyskich. Bardziej zacięte było starcie na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku, gdzie Orły sięgnęły po srebro. A mogło być jeszcze lepiej, bo w finale prowadziliśmy po golu Wojciecha Kowalczyka.

8/12
W drugiej połowie finału na gola Kowalczyka odpowiedzieli...

Ryszard Staniek

W drugiej połowie finału na gola Kowalczyka odpowiedzieli Abelardo i Kiko. Polskim fanom nadzieję w serca ponownie wlał jednak Ryszard Staniek, który wyrównał w 75. minucie. Ostatecznie to La Roja sięgnęła jednak po złoto, bo tuż przed końcem ponownie trafił Kiko.