Oto lubuscy olimpijczycy! Jak im poszło? (zdjęcia)
2/11
Ma 31 lat, strzela z karabinu. Karierę rozpoczęła w Polonii...

Sylwia Bogacka, strzelczyni Gwardii Zielona Góra

Ma 31 lat, strzela z karabinu. Karierę rozpoczęła w Polonii Jelenia Góra, była też zawodniczką Śląska Wrocław. Od wielu lat reprezentuje Gwardię Zielona Góra. Uczestniczyła w igrzyskach olimpijskich w Atenach (17. w karabinku sportowym) i Pekinie (8. w karabinku pneumatycznym, 10. w karabinku sportowym). Wielokrotna mistrzyni Polski, medalistka mistrzostw Europy i świata. Jest żołnierzem Wojska Polskiego w stopniu starszego szeregowego. W Londynie zdobyła srebrny medal w strzelaniu z karabinu pneumatycznego na 10 m. Gratulujemy!

3/11
Ma 24 lata, od kilku sezonów jest czołową polską...

Joanna Łochowska, sztangistka UKS Zielona Góra

Ma 24 lata, od kilku sezonów jest czołową polską zawodniczką. W dorobku posiada kilka medali mistrzostw kraju. Dzierży tytuł młodzieżowej wicemistrzyni Europy i szóstej seniorki na Starym Kontynencie. Jest ostatnią lubuską zawodniczką, która zakwalifikowała się na igrzyska. W Londynie w kategorii 53 kg pani Joanna z wynikiem 191 kg uplasowała się na 11. pozycji.

4/11
Ma 30 lat. Od wielu sezonów jest czołową polską zawodniczką....

Iwona Matkowska, zapaśniczka Agrosu Żary

Ma 30 lat. Od wielu sezonów jest czołową polską zawodniczką. Wiele razy stawała na podium MP. W dorobku posiada brązowy medal mistrzostw świata oraz złoto, srebro i trzy brązy w mistrzostwach Europy. W tym roku pewnie wygrała w Belgradzie w mistrzostwach Europy. W Londynie w pojedynku o awans do półfinału Matkowska została pokonana przez Marię Stadnik z Azerbejdżanu i zajęła siódmą lokatę.