5/11
Wychowany w Toruniu, a od siedmiu lat startujący w barwach...

Zbigniew Schodowski, wioślarz AZS AWF Gorzów

Wychowany w Toruniu, a od siedmiu lat startujący w barwach gorzowskiego klubu olbrzym (204 cm, 85 kg) skorzystał z deklaracji trenera kadry Wojciecha Jankowskiego. Jest bardzo pracowity, ale równocześnie tajemniczy i zamknięty w sobie. Czasem wręcz nieprzystępny. W Londynie Polska wioślarska ósemka, która nie zdołała zakwalifikować się do finału A w olimpijskiej rywalizacji, w finale B pokonała na torze w Eton ukraińską osadę, zajmując ostatecznie siódme miejsce.

6/11
Ma 22 lata, do światowej czołówki wdarł się przebojem....

Radosław Kawęcki, pływak Kornera Zielona Góra

Ma 22 lata, do światowej czołówki wdarł się przebojem. Obecnie zajmuje w światowym rankingu czwarte miejsce. Pochodzi z Głogowa. Karierę rozpoczynał w tamtejszym Piaście, od kilku lat reprezentuje Kornera Zielona Góra. Specjalizuje się w stylu grzbietowym. Jego koronnym dystansem, na którym zdobył większość medali, jest 200 metrów. Wywalczył mistrzostwo Europy w Debreczynie w 2012 roku. Jest również dwukrotnym mistrzem Europy na krótkim basenie ze Szczecina. W Londynie w finale 200 m st. grzbietowym Kawęcki zajął czwarte miejsce.

7/11
Jeden z największych talentów w polskim kolarstwie. Choć ma...

Marek Konwa, kolarz MTB Trasy Zielona Góra

Jeden z największych talentów w polskim kolarstwie. Choć ma dopiero 22 lata, to sił próbował niemal w każdej specjalności. Zaczynał od przełajów, nieobca jest mu też szosa. Najwięcej serca czuje jednak do rywalizacji w MTB.Od kilku lat w Polsce niemal nie przegrywa. W Londynie Marek Konwa wystąpi 12 sierpnia o godz. 14.30.

8/11
32-letnia Monika pochodzi z wielodzietnej rodziny z Jasieńca...

Monika Michalik, zapaśniczka Orląt Trzciel

32-letnia Monika pochodzi z wielodzietnej rodziny z Jasieńca koło Trzciela. Urodziła się jako trzecia spośród sześciu braci i dwóch sióstr. Przygodę ze sportem zaczęła od karate. W 1998 r. postawiła jednak na zapasy. W 2004 r. zoperowano jej więzadło krzyżowe w lewym kolanie, a w czerwcu ubiegłego roku doznała zwichnięcia lewego stawu łokciowego. Na szczęście zdołała się uporać z urazami i wywalczyć kwalifikację do Londynu. Na igrzyskach zajęła piąte miejsce w zapaśniczym turnieju w kategorii 63 kg.