Zamknij

Gazeta Lubuska

Palacze żyją krócej. Rzucając palenie, możesz wiele zyskać. Co? Sprawdź!

- Oczekiwana długość życia osób palących jest krótsza o ok.10 lat niż u osób nigdy niepalących. Choroba, jaką jest uzależnienie od tytoniu, jest uleczalna.

unsplash.com

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/10] Następne

- Oczekiwana długość życia osób palących jest krótsza o ok.10 lat niż u osób nigdy niepalących. Choroba, jaką jest uzależnienie od tytoniu, jest uleczalna. Każdy, kto pali, może przestać - podkreśla Główny Inspektor Sanitarny.

Paląc papierosy, narażasz nie tylko siebie na śmiertelne choroby, ale i swoich bliskich, którzy wdychają dym. Pamiętaj - palenie papierosów odbija się negatywnie nie tylko na zdrowiu palacza, ale także na całym jego otoczeniu (rodzinie, znajomych, współpracownikach), które są biernymi palaczami. Palenie powoduje:
- ryzyko wystąpienia nowotworów: nowotwory płuc, nowotwory trzustki, nowotwory nerki, nowotwory przełyku, nowotwory głowy i szyi, nowotwory żołądka
- wystąpienie dolegliwości w obrębie układu krążenia (m.in. udar mózgu, zawał serca)
- wystąpienie chorób układu oddechowego (m.in. astma, zapalenia płuc, zapalenie oskrzeli)
- zaostrzenia alergii i astmy
- impotencję
- pojawienie się chorób przewodu pokarmowego

Czytaj również: Jak rzucić palenie? Poznaj sprawdzone sposoby
Niezależnie od tego, kiedy rzucicie nałóg - zawsze decyzja ta przyniesie wymierne korzyści zdrowotne. A co możesz zyskać po godzinie, pięciu, kilku tygodniach czy latach po rzuceniu palenia? Na te pytanie odpowiedział Główny Inspektor Sanitarny. Sprawdźcie>>>

WIDEO: Nielegalne papierosy na terenie jednej z posesji w Lubuskiem

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy