Pogrzeb Kornela Morawieckiego [ZDJĘCIA] Tak żegnała go Warszawa. Ojciec premiera został pochowany na Powązkach

Daniel Świerżewski
Daniel Świerżewski
Pogrzeb Kornela Morawieckiego. Działacz opozycji antykomunistycznej i ojciec premiera Mateusza Morawieckiego został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. W ostatniej drodze towarzyszyły mu tłumy mieszkańców Warszawy. Zobaczcie zdjęcia z uroczystości.

Pogrzeb Kornela Morawieckiego. Kto był na pogrzebie? [ZDJĘCI...

Pogrzeb Kornela Morawieckiego. Transmisja uroczystości

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 5 października. Rozpoczną się one o godz. 12 mszą świętą w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Około 15 Kornel Morawiecki zostanie pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy. Transmisję uroczystości pogrzebowych będzie można oglądać m.in. w TVP Info i w serwisie tvpstream.vod.tvp.pl

W piątek o 12 trumna z ciałem Kornela Morawieckiego została wystawiona w Sali Kolumnowej. W uroczystości wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz marszałkowie Sejmu i Senatu – Elżbieta Witek i Stanisław Karczewski, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska.

W godz. 13-18 wszyscy chętni będą mogli pożegnać zmarłego. Przy trumnie Morawieckiego pełniona będzie warta honorowa. O 19 spod pomnika Polskiego Państwa Podziemnego przy Sejmie wyruszy kondukt żałobny i przejdzie on ulicami Warszawy do Katedry Polowej Wojska Polskiego na ul. Długiej. Wziąć w nim udział będą mogli wszyscy chętni. O 20:30 rozpocznie się czuwanie.

Informację o śmierci Kornela Morawieckiego podano w poniedziałek 30 września. Ojciec premiera czuł się źle już od dawna, jednak cały czas chciał brać aktywny udział w polityce. - Pierwsza reakcja? Ściśnięte gardło i ta bolesna myśl, że z Kornelem już nigdy nie porozmawiamy - mówi w rozmowie z AIP Paweł Kukiz.

Kornel Morawiecki urodził się 3 maja 1941 roku w Warszawie. W okresie PRL-u Morawiecki działał aktywnie w opozycji. W 1968 uczestniczył w strajkach studenckich. W sierpniu 1980 wraz z „Biuletynem Dolnośląskim” włączył się w organizowanie strajków we Wrocławiu. We wrześniu tego roku brał udział w organizowaniu regionalnych struktur „Solidarności”. Drukował po rosyjsku odezwy do żołnierzy radzieckich stacjonujących w Polsce. Za tę działalność został zatrzymany.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl