Zamknij

Gazeta Lubuska

„Słubice, moje miasto, a w nim…” [NIEZWYKŁE ZDJĘCIA]

Aneta Szcześniewicz rozbiła bank nagród w gminnym konkursie „Słubice, moje miasto, a w nim…” Wśród nagrodzonych była też Halina Samsonowicz, zdobywczyni

Halina Samsonowicz

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/11] Następne

„Słubice, moje miasto, a w nim…” [NIEZWYKŁE ZDJĘCIA]

Aneta Szcześniewicz rozbiła bank nagród w gminnym konkursie „Słubice, moje miasto, a w nim…” Wśród nagrodzonych była też Halina Samsonowicz, zdobywczyni drugiego miejsca oraz wyróżnienia, a także Witold Cholewa, który także zdobył wyróżnienie.

Zaproszenie do udziału w gminnym konkursie, który magistrat ogłosił w pierwszym kwartale tego roku, przyjęło 16 osób. Nadesłały one blisko 300 prac. 29 września br., podczas sesji rady miejskiej, burmistrz Tomasz Ciszewicz i przewodniczący rady Mariusz Olejniczak wręczyli uczestnikom nagrody i wyróżnienia.

Pierwsze miejsce zdobyła Aneta Szcześniewicz, na co dzień pracująca w Polsko-Niemieckiej Informacji Turystycznej, za pracę „Wędkarze”, drugie Halina Samsonowicz, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach za zdjęcie „Kamienice przy moście oczami uczniów Dwójki”, trzecie także Aneta Szcześniewicz za fotografię „Kościół o poranku”.

Były też wyróżnienia. W kategorii „ Zabytki” najbardziej spodobało się zdjęcie „Staw przy SOSIRze” autorstwa Halina Samsonowicz. „Atrakcje turystyczne” najlepiej sfotografowała Aneta Szcześniewicz (zdjęcie „ Mglisty wschód”), „Przyrodę”, także Aneta Szcześniewicz (fotografia „Na łące”). W kategorii „Kultura” najwyżej oceniono zdjęcie „Most w Świecku”, a w kategorii „Sport” – zdjęcie „Pasja”. Autorkami obu prac jest także Aneta Szcześniewicz. „Życie miasta” najlepiej sportretował Witold Cholewa, który został wyróżniony za zdjęcie „Przyjaźń”. W tej kategorii wyjątkowo wyróżniono dwie fotografie. Autorką drugiej „ Pokaz ogni przy Collegium Polonicum” jest Aneta Szcześniewicz.

Prace, które napłynęły na konkurs oceniało jury, w którym byli m.in: Iwona Karaban z biura promocji i współpracy zagranicznej słubickiego magistratu, Tomasz Stefański, zastępca dyrektora Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, Magdalena Kondarewicz z biblioteki miejskiej i Katarzyna Mintus –Trojan, sekretarz gminy.

Każdy indywidualnie oceniał zdjęcia, które były opatrzone jedynie numerami (nazwiska autorów nie były znane). Suma punktów złożyła się na ostateczny werdykt jury. Zdjęcia, które napłynęły na konkurs będą wykorzystane przez gminę w celach promocyjnych.

Beata Bielecka

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy