Zamknij

Gazeta Lubuska

Student ZWKF w Gorzowie potrafi! Ponad 42 km w basenie na wesoło [ZDJĘCIA]

studenci awf maraton pływacki

Paweł Tracz

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/34] Następne

Student ZWKF w Gorzowie potrafi! Ponad 42 km w basenie na wesoło

W środę, 6 kwietnia, studenci z ośmiu sportowych uczelni w Polsce, w tym Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie, wzięli udział w corocznym Maratonie Pływackim Ekiden. To była rywalizacja z przymrużeniem oka, bo żacy pływali w kolorowych strojach „kąpielowych”. Gorzowski AWF okazał się najlepszy spośród wszystkich rywalizujących ekip!

W Gorzowie impreza odbyła się po raz czwarty, za to w Polsce - już dziewiąty. Ma charakter ogólnopolski, ponieważ jednocześnie na basenach w ośmiu miastach w Polsce studenci wspólnymi siłami pokonują dystans biegu maratońskiego, czyli 42,195 km. Mimo że dystans może przerazić, to jest on rozłożony odpowiednio między drużyny. Dzięki temu każdy uczestnik może przyczynić się do wykonania zadania.

W tym pływackim maratonie może uczestniczyć każdy student AWF bez względu na posiadane umiejętności pływackie. Każdy miał prawo pokonać dystans w dowolnym stylu i techniką (nawet z pomocą kół ratunkowych i kolegów). Wielu z ponad 80 uczestników maratonu w Gorzowie było przebranych w rozmaite stroje, niekoniecznie kąpielowe. Każda osoba po skoku do wody przepływała dwie długości basenu (25 m). Po pokonaniu dystansu zawodnik dotykał ściany, po czym wskakiwała kolejna osoba - taką sztafetą studenci pokonują wyznaczony maratoński dystans. Drużyna mogła składać się maksymalnie z 10 osób.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy