Zamknij

Gazeta Lubuska

ŚWIĘTO SOLAN. Wyścigi smoczych łodzi jak co roku odbyły się w kanale portowym

Dwunasta edycja Regat Smoczych Łodzi w ramach Święta Solan. Jak więc przystało, wystartowało także dwanaście ekip, z Polski i Niemiec.W wyścigach smoczych

Edward Gurban

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [2/92] Poprzednie Następne

Wyścigi smoczych łodzi w Nowej Soli

Dwunasta edycja Regat Smoczych Łodzi w ramach Święta Solan. Jak więc przystało, wystartowało także dwanaście ekip, z Polski i Niemiec.

W wyścigach smoczych łodzi wzięły udział ekipy: Jost Polska, Nowosolska Grupa Biegowa, Klub Mam, Kajakarski Klub Sportowy, Team Cottbus, Team Spirit, Dragon Masters, Morsy Zgrana Paka, KB Wikon, Lantmannen Unibake, Smoki na Fali i Nord Napędy.

W ekipie Smoków wystartował prezydent miasta Wadim Tyszkiewicz. Jego załoga stoczyła zaciętą walkę z Nordem, o centymetry na mecie.
Najszybciej w pierwszym wyścigu popłynęła drużyna KKS z trenerem Dariuszem Cichockim. Otwarcie imprezy uświetnił teatr Terminu A Quo, tworząc „żywego” smoka, złożonego z aktorów Edwarda Gramonta.ZOBACZ TEŻ:
ŚWIĘTO SOLAN. MAŁGORZATA OSTROWSKA ODSŁONIŁA SWOJĄ DŁOŃ W ALEI GWIAZD W NOWEJ SOLI I WYSTĄPIŁA Z KONCERTEM

NOWA SÓL. SOLANIN CUP YOUNG 2019. PRZYJECHALI MŁODZI ZAWODNICY Z 26 PAŃSTW, M.IN. Z ROSJI, NIEMIEC, AUSTRII, BELGII, SZWECJI [ZDJĘCIA]

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy