1/21
We francuskim Chateaurou odbyły się zawody Pucharu Świata...

We francuskim Chateaurou odbyły się zawody Pucharu Świata niepełnosprawnych. Wspaniałym startem może pochwalić się Szymon Sowiński, zawodnik ZS-R Start Zielona Góra.

Podopieczny trenera Marka Maruchy zajął drugie miejsce w konkurencji P3 (pistolet sportowy 30+30 strz.) i uzyskał kwalifikację paraolimpijską na Igrzyska Tokio 2020. Pisaliśmy już o sukcesie zespołu w konkurencji pistolet standard P5 w składzie: Sowiński, Kacper Pierzyński (Start Gorzów) i Sławomir Okoniewski Start (Szczecin), który zwyciężył wynikiem 1.040 pkt. bijąc rekord Polski.

Złoto wywalczyła drużyna w pistolecie sportowym P3 w składzie: Sowiński, Okoniewski, Filip Rodzik (Skorpion Polkowice). Wynik 1.644 to nowy rekord Polski. Indywidualnie w P5 Sowiński zdobył brązowy medal, a Okoniewski srebrny.Kolejne dwa medale zespołowe drużyna wywalczyła w konkurencji P1 w składzie Sowiński, Pierzyński, Rodzik, zdobywając brąz wynikiem 1.663 oraz srebrno w pistolecie dowolnym P4 (Sowiński, Rodzik, Okoniewski) –1.570. Jak już informowaliśmy Kacper Pierzyński w pistolecie sportowym P3 ustanowił nowy rekord świata juniorów - 544.

Źródło:Dzień Dobry TVN