MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Zielonej Góry podpisał pierwszą umowę inwestycyjną. Skorzystają mieszkańcy jednego z sołectw

Wideo
od 12 lat
Plac zabaw w Zielonej Górze Ochli będzie rozbudowany i powstanie tam skatepark. Firma z Otynia wykona zadanie za niecałe pół miliona złotych. Ma pół roku na realizację inwestycji, ale jej właściciel zapowiada, że będzie to kilka miesięcy.

Inwestycje w Zielonej Górze. Zadanie w sołectwie

– Zaczynamy realizować zadania ważne dla mieszkańców z uwagi na to, że są wybrane i skonstruowane przez samych mieszkańców z budżetu obywatelskiego i funduszu sołeckiego – przyznaje prezydent Marcin Pabierowski. – Ważne, aby mieszkańcom żyło się lepiej, aby mieli przy domach miejsca spotkań i odpoczynku.
Prezydent jest dobrej myśli, co do przebiegu inwestycji i jako budowlaniec cieszy się, że ruszają takie prace w mieście.

Rozbudowa placu zabaw. Co tam będzie?

Przy ul. Ochla Topolowa powstała wiata i plac zabaw. Teraz czas na następny etap. Powstanie skatepark oraz inne nowe miejsca do spędzania czasu przez mieszkańców w różnym wieku. Na placu zabaw pojawi się dodatkowo trzyczęściowa równoważnia, dwa zestawy do zabaw dla dzieci w wieku 1-3. Zamontowana zostanie też ulubiona przez dzieci tyrolka.

Dla mieszkańców w różnym wieku powstanie siłownia zewnętrzna z licznymi urządzeniami, takimi jak: wioślarz, wyciąg górny, biegacz wolnostojący, orbitek eliptyczny, trenażer brzucha i lędźwi. Będą też miejsca do gry w chińczyka i szachy. Skatepark będzie miał powierzchnię ok. 327 metrów kwadratowych. Przewidziano na nim pięć figur sprawnościowych. Rozbudowa placu będzie kosztowała ok. 455 tys. zł.

Firma z Otynia wykona zadanie

Jerzy Wagner, właściciel firmy z Otynia, która wykona inwestycję, spodziewa się sprawnej współpracy z urzędem miasta i cieszy się, że pierwsza umowa nowego prezydenta trafiła się akurat jego firmie.

– Wzbogacimy zagospodarowanie istniejącego placu zabaw w Ochli o skatepark i urządzenia siłowni zewnętrznej. Będą ławeczki, kawałek chodnika. To będzie przyjemne miejsce do spędzania czasu przez mieszkańców – zapowiada wykonawca.

Właściciel firmy zapewnia, że jego pracownicy mają doświadczenie przy realizacji takich i innych inwestycji.

– Potencjał jest, chęci są – dodaje i zapowiada krótki czas wykonania zadania: – Staramy się połączyć realizację i montaż wszystkich urządzeń w krótkim czasie. Prace przygotowawcze zaczynamy we wtorek. Myślę, że w ciągu trzech tygodni będą zrobione. Potem wylejemy nawierzchnię betonową pod skate park i na koniec zostanie montaż sprzętu.

Obok ławeczek będą kosze na śmieci. Będą też nowe lampy. Inwestycja może być gotowa nawet w ciągu trzech miesięcy. Ale niestety w tym czasie nieczynny dla dzieci będzie istniejący w tym miejscu plac zabaw.

Zmiany w budżecie obywatelskim?

Prezydent Marcin Pabierowski tuż przed podpisaniem umowy przyznał, że chciałby, aby budżet obywatelski był jeszcze bardziej otwarty na potrzeby mieszkańców, aby mogły być zgłaszane całkiem nieduże zadania, nie takie od kwoty stu tysięcy złotych. – Nad tym będę pracował ze współpracownikami. W tym roku ruszy kolejna edycja budżetu obywatelskiego. Zachęcam i zapraszam mieszkańców do uczestniczenia. Miasto musi być otwarte na pomysły zielonogórzan – podkreśla włodarz.

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska