Zamknij

Gazeta Lubuska

W Gorzowie pary świętowały jubileusze pożycia małżeńskiego [ZDJĘCIA]

28 par świętowalo w Gorzowie jubileusze pożycia małżeńskiego

Tomasz Rusek

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/18] Następne

W Gorzowie pary świętowały jubileusze pożycia małżeńskiego

Tomasz Rusek
38 par świętowało w sobotę, 21 maja, w Gorzowie jubileusze pożycia małżeńskiego. Na uroczystą imprezę do biblioteki przyszło 28 z nich. Wiele par cieszyło się z 50., czy 51. rocznicy ślubu. Rekordziści: Zofia i Hieronim Hauppa, są małżeństwem już 60 lat!

Zofia i Hieronim Hauppa usiedli w pierwszym rzędzie. Jako jedyni świętowali w sobotę diamentowe gody. Impreza była dość długa, dlatego szanowna jubilatka otrzymała medal od prezydenta Jacka Wójcickiego na siedząco. Pan Hieronim dziarsko wstał, przyjmując wyróżnienie. Bliscy pary z 60-letnim stażem małżeńskim nie kryli wzruszenia. A kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego Mirosława Winnicka, która już wiele razy widziała pary z takim stażem, mówiła reporterowi: - Taka miłość zawsze wzrusza. I pokazuje, że warto się starać. Małżeństwo to przecież niełatwa sztuka...

W sumie w sobotę w gorzowskiej bibliotece było miejsce na świętowanie dla 38 par. Zjawiło się o dziesięć mniej. Wszyscy małżonkowie dostali medale. Niektórzy żartowali, że to odznaczenia za... odwagę i cierpliwość. - Bycie razem to nie jest miód, miły chłopcze - pouczyła reportera jedna ze świętujących par.

Poza medalami, gratulacjami i kwiatami od bliskich, pary dostały także zaproszenia do Filharmonii Gorzowskiej i do Słowianki.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy