Zamknij

Gazeta Lubuska

W Sulechowie ruszyła budowa nowych obiektów handlowych [ZDJĘCIA]

Sulechów, centrum handlowe, bricomarche

Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/8] Następne

W Sulechowie ruszyła budowa nowych obiektów handlowych

- Budowę oficjalnie rozpoczęliśmy 6 września, a skończymy obiekt do 15 kwietnia przyszłego roku - mówi Rafał Kulczycki, dyrektor kontraktu z firmy Wegner, która buduje centrum handlowe. - Na razie niewiele jeszcze na budowie się dzieje. Zaczynamy od doprowadzenia do przyszłego budynku sieci zewnętrznych, wody i kanalizacji.

Pierwsze w Sulechowie centrum handlowe buduje spółka Wegner na zlecenie niemieckiej firmy Saller. Powstanie ono w miejscu istniejącego dziś parkingu przy sklepie Intermarche.

Jak ,,GL’’ dowiedziała się nieoficjalnie w tzw. parku handlowym będzie 6 pawilonów dla najemców, którzy zdecydują się otworzyć tam swoje sklepy. Znane są już trzy firmy, które podpisały umowy najmu: Textilmarket, Martes oraz Media Expert.
Textilmarket to sieć licząca ponad 20 sklepów oferujących ubrania i kosmetyki. Martes to sklepy z odzieżą sportową, Media Ekspert handluje elektroniką i sprzętem AGD.

Zobacz też: Utrudnienia na S3 w okolicy Zielonej Góry. Trwa budowa drugiej nitki


- Galeria będzie się mieścić pośrodku przyszłego centrum, pomiędzy sklepami Intermarche a Bricomarche - dodaje R. Kulczycki. - Będzie ładniejsze od tej w Nowej Soli.

Budowa Bricomarche wystartowała nieco wcześniej. Obecnie budowlańcy przygotowują już plac pod przyszłe fundamenty marketu budowlanego.

Centrum handlowe firmy Seller będzie największym tego typu obiektem w Sulechowie. Jego powierzchnia wyniesie ponad 5,8 tys. mkw. - Fajnie, że takie centrum powstanie w tym miejscu - mówi Łukasz Wasilewski, który mieszka na osiedlu na przeciwko Intermarche. - Chciałbym, żeby oprócz sklepów powstało tutaj jakieś nowoczesne kino.

Spółka Saller to powstała w 1981 r. firma z Bawarii. Swoje centra ma w Niemczech, Czechach, Słowacji i Polsce. W tych krajach buduje i zarządza nieruchomościami komercyjnymi każdego rodzaju. Niemiecka firma zajmuje się też kompleksową opieką i zarządzaniem własnymi parkami handlowymi. Właśnie takie parki powstały m.in. w Głogowie oraz Nowej Soli. W niektórych centrach znajdują się również kina. Dlatego możliwe, że pragnienie mieszkańców Sulechowa o posiadaniu nowoczesnego kina z prawdziwego zdarzenia zostanie spełnione.

Przeczytaj też: Nasze Dobre Lubuskie. Bez bólu, z dobrym słuchem o Dobrym Lubuskim znaku

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy