Zamknij

Gazeta Lubuska

ZIELONA GÓRA. Deptak zielonogórski z XX wieku. Życie codzienne w centrum miasta. Archiwalne zdjęcia Czesława Łuniewicza.

Zdjęcia nie mają dat. Tylko po tym, co prezentują, można w przybliżeniu określić lata, w których robił je Czesław Łuniewicz, znany i nie żyjący już fotograf.

Czesław Łuniewicz/Archiwum Państwowe w Zielonej Górze

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/49] Następne

Zdjęcia nie mają dat. Tylko po tym, co prezentują, można w przybliżeniu określić lata, w których robił je Czesław Łuniewicz, znany i nie żyjący już fotograf. Po jego śmierci, zdjęcia trafiły do Archiwum Państwowego w Zielonej Górze. Na jednej fotce widać rok 1972 na plakacie zapowiadającym Festiwal Piosenki Radzieckiej, ale zdjęcia na pewno były robione w różnych miesiącach i prawdopodobnie latach.
Dziś pokazujemy Wam kolejne kilkadziesiąt ujęć, tym razem z deptaka. Odnajdziecie tam ważne miejsca we wspomnieniach wielu zielonogórzan. Widać legendarny Kreślarz, wejście do księgarni przy ul. Żeromskiego i pobliski "spożywczak", który zmienił branżę w latach 90. Na kilku fotkach zobaczycie też stragan, który w letnich miesiącach stawał przy Żeromskiego i drugi u zbiegu ulic Mickiewicza i Żeromskiego.
Bar "Niger" trwa na straży tego co dawne i dobre. Oby tak dalej, bo wciąż trzyma poziom pysznej kawy, lodów i deserów.
Czesław Łuniewicz wyraźnie lubił zdjęcia z góry z widokiem na deptak, bo w archiwum jest ich bardzo wiele. Może odnajdziecie na zdjęciach kogoś z rodziny, znajomych, swoje znajome kąty... Oglądajcie, wspominajcie, pokazujcie dzieciom i wnukom. Tak zmieniało się centrum miasta.
POLECAMY:
ARCHIWALNE ZDJĘCIA ZIELONEJ GÓRY Z ULICY WOJSKA POLSKIEGO I BOH. WESTERPLATTE

ZOBACZ FILM - DWORCOWA PO REMONCIE

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy