11-latek wygrał zawody. Pobił nawet rekord toru. Tak ścigali się w Wawrowie

Jarosław Miłkowski
Indywidualny Puchar Ekstraligi to jedne z kilku ogólnopolskich rozgrywek na mini żużlu. Jarosław Miłkowski
W sobotę, 8 czerwca w podgorzowskim Wawrowie rozegrana została czwarta runda Indywidualnego Pucharu Ekstraligi na miniżużlu. Turniej był popisem Michała Głębockiego. Młody stalowiec nie przegrał żadnego biegu.

Michał Głębocki, który w październiku skończy 12 lat, wygrał nie tylko wszystkie wyścigi, w których startował. W trzecim swoim starcie pobił także rekord toru. Cztery okrążenia 130-metrowego owalu w Wawrowie pokonał w czasie 44,22 sek. To wynik o 0,05 sek. lepszy od rezultatu Franciszka Szczyrby z września ubiegłego roku.

Zwyciężając w wawrowskiej rundzie Indywidualnego Pucharu Ekstraligi, 11-latek umocnił się w klasyfikacji generalnej rozgrywek. Z 56 punktami na koncie ma już osiem „oczek” przewagi nad Dawidem Oscendą i trzynaście nad Bartoszem Byszewskim.

W niedzielę 9 czerwca o godz. 12.00 na torze w Wawrowie odbędą się kolejne zawody. Będzie to czwarta runda Drużynowego Pucharu Ekstraligi.

Wyniki IV rundy IPE 85-140cc w Wawrowie:
1. Michał Głębocki (Wawrów Stal Gorzów) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Marcel Zwierzyński (Wawrów Stal Gorzów) - 13 (3,2,3,3,2)