ŚRODA
  16 stycznia

  Tak lubuscy maturzyści
  bawią się na studniówkach

  Rozwiń
  12 listopada 2018 r. wolny od pracy. Mamy kolejny długi...

  12 listopada 2018 r. wolny od pracy. Mamy kolejny długi weekend. Tak zdecydował Sejm. Poniedziałek dniem wolnym za 11.11.2018 [AKTUALIZACJA]

  Paweł Wańczko

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  12 listopada 2018 r. wolny od pracy. Mamy kolejny długi weekend. Tak zdecydował Sejm. Poniedziałek dniem wolnym za 11.11.2018 [AKTUALIZACJA]

  ©123 rf

  Poniedziałek 12.11.2018 r. będzie dniem wolnym od pracy. Decyzje w tej sprawie podjął w środę (7 listopada) Sejm, który przyjął wszystkie poprawki Senatu do ustawy o ustanowieniu 12 listopada Świętem Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wolne odbierzemy za Święto Niepodległości, 11 listopada, które w tym roku wypada w niedzielę.
  12 listopada 2018 r. wolny od pracy. Mamy kolejny długi weekend. Tak zdecydował Sejm. Poniedziałek dniem wolnym za 11.11.2018 [AKTUALIZACJA]

  ©123 rf

  Poniedziałek, 12 listopada - wolne za przypadające w niedzielę, 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości


  Pod koniec października Sejm przegłosował ustawę o święcie narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Autorzy ustawy, którymi są posłowie PiS, argumentowali, że w tym roku 11 listopada wypada w niedzielę, dlatego zaproponowali pomysł uczynienia 12 listopada dniem wolnym.

  Dodatkowy wolny dzień pozwoli Rodakom na godne uczczenie 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, wydłuży czas uroczystości do trzech dni, tj od 10 do 12 listopada 2018 roku" - czytamy w projekcie ustawy.  Oznacza to, że w listopadzie czeka nas kolejny długi weekend.

  Sonda

  Czy cieszysz się, że 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy?


  W poniedziałek, 12 listopada 2018 r., sklepy będą zamknięte


  Klub Prawa i Sprawiedliwości złożył trzy poprawki do projektu ustanawiającego 12.11.2018 r. dniem wolnym od pracy. Jedna z nich zakładała, że w poniedziałek, 12 listopada, zasady handlu będą takie same, jak w niedzielę wolną od handlu, czyli wszystkie placówki handlowe będą zamknięte.

  26 października, Senat RP przegłosował tę poprawkę. Senatorowie poparli też poprawkę do ustawy skreślającą preambułę ustawy oraz zmianę eliminującą wskazanie, że nowo ustanowione święto będzie miało charakter uroczysty. Odrzucono natomiast poprawkę zmierzającą do tego, aby 12 listopada służba zdrowia pracowała jak w dni wolne od pracy.

  Zobacz: "Ten dzień należy się Polkom i Polakom"


  W środę,7 listopada, Sejm przyjął wszystkie poprawki Senatu do ustawy o ustanowieniu 12 listopada Świętem Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

  Paweł Wańczko


  Jedna z poprawek skreśla artykuł 3 ustawy, zgodnie z którym 12 listopada mają nie obowiązywać zasady ograniczające handel w niedziele i święta w placówkach takich jak m.in. sklepy, hurtownie, czy domy towarowe. A to oznacza, że tego dnia sklepy mają być zamknięte.

  Teraz potrzebny jest już tylko podpis prezydenta Andrzeja Dudy.

  Zdaniem szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacka Sasina, prezydent RP zadeklarował, że podpisze tę ustawę, zgodnie z którą 12 listopada 2018 r. będzie dniem wolnym od pracy.

  Już po koniec października rzecznik prezydenta Błażej Spychalski informował, że prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę o ustanowieniu 12 listopada 2018 r. dniem wolnym od pracy.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo