Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

326 miejscowości z naszego regionu zyskało dostęp do internetu

Leszek Kalinowski (msz) 68 324 88 74 lkalinowski@gazetalubuska,pl
Magdalena Żeliszak uważa, że brak sprawnego internetu w XXI wieku to zacofanie. Ma nadzieję, że światłowody rozwiążą problem Ciemnic i wielu podobnych, małych miejscowości w Lubuskiem
Magdalena Żeliszak uważa, że brak sprawnego internetu w XXI wieku to zacofanie. Ma nadzieję, że światłowody rozwiążą problem Ciemnic i wielu podobnych, małych miejscowości w Lubuskiem Michał Szczęch
Oddana właśnie do użytku lubuska sieć szerokopasmowa liczy 1.418 km. Możliwość dostępu do internetu uzyskało 52 tysiące mieszkańców.

Lubuskie jako pierwsze w kraju stworzyło mieszkańcom nowe szanse i możliwości korzystania z internetu. Teraz chcą się na nas wzorować inni. - Jako pierwsi podpisaliśmy umowę na realizację projektu i jako pierwsi go kończymy - mówi marszałek Elżbieta Polak. - Nie ma postępu technologicznego bez internetu. Zaproponowaliśmy metodę zaprojektuj-wybuduj, podobnie jak w przypadku inwestycji wodociągowych i kanalizacyjnych. Ona się sprawdziła. Dlaczego więc z niej znów nie skorzystać?

Mieszkańcy liczą, że dzięki Szerokopasmowemu Lubuskiemu ich życie będzie prostsze i wygodniejsze. Bo internet to dziś podstawa.

- Jak wrócę do rodzinnej wsi po studiach, to założę własną działalność i będę sprzedawał swoje produkty w internecie -planuje Seabastian Uściło, student elektrotechniki. - Miejsce zamieszkania nie będzie już przeszkodą w prowadzeniu biznesu.

Więcej przeczytasz w poniedziałkowym, 23 czerwca, papierowym wydaniu "Gazety Lubukiej".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska