MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Absolutorium dla zarządu powiatu żagańskiego. Jak radni skwitowali budżet za 2023 rok?

Małgorzata Trzcionkowska
Wideo
od 16 lat
W środę 19 czerwca 2024, radni powiatu żagańskiego zajęli się budżetem powiatu za 2023 rok. Po wysłuchaniu opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz komisji rewizyjnej radny, głosowali nad absolutorium dla poprzedniego zarządu, w którym pracowało czworo członków obecnego zarządu.

W poprzednim zarządzie powiatu żagańskiego pracowała jako wicestarosta obecna starosta żagańska Anna Michalczuk. Etatowym członkiem zarządu był Roman Śliwiński, który zajmuje to samo stanowisko również w kadencji 2024-2029, zaś nieetatowym członkiem zarządu był i jest Radosław Kwiecień. Mariusz Krugły, obecny wicestarosta był nieetatowym członkiem zarządu.

Pozytywna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej

W 2023 roku powiat żagański miał po stronie dochodów ponad 139 mln zł, zaś po stronie wydatków prawie 140,5 mln zł. Deficyt budżetu wynosił ok. 1,5 mln zł. Został on pokryty z nadwyżki z lat ubiegłych i z wolnych środków.
Podczas sesji wiceprzewodnicząca rady Cecylia Brodzińska odczytała opinię RIO, która była pozytywna. Również pozytywną opinię przedstawiła komisja rewizyjna.
Wobec tego radni podjęli decyzję o skwitowaniu budżetu za ubiegły (2023) rok, a także udzielili votum zaufania dla zarządu. Gratulacje i kwiaty z okazji udzielania absolutorium zarządowi powiatu otrzymała skarbniczka Elżbieta Bielecka, która czuwała nad realizacją budżetu.

Czytaj również na naszym portalu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska