AS Monaco i Atletico Madryt rzutem na taśmę w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

(m. korn), źródło: AIP
AS Monaco przegrało 0:2, ale dzięki nadwyżce z poprzedniego meczu wyeliminowało z Ligi Mistrzów Arsenal Londyn. Na emocje nie można było również narzekać w spotkaniu Atletico - Bayer. Hiszpanie dopiero w rzutach karnych wykluczyli z dalszych rozgrywek podopiecznych Rogera Schmidta.

W Monako od samego początku przeważali goście z Londynu. Nie mieli zresztą wyjścia, jeśli chcieli myśleć o odrobieniu strat z pierwszego meczu, w którym przegrali na Emirates Stadium 1:3. Kanonierzy co chwila sunęli z kolejnymi atakami, a Monako ograniczało się do przeszkadzania. W końcu napór gości przyniósł efekt, w postaci gola Oliviera Giroud na 1:0.

W drugiej części spotkania obraz gry nie zmienił się, lecz londyńczycy nie byli w stanie dołożyć kolejnych dwóch trafień. Ta sztuka udała im się tylko raz, a konkretnie Aaronowi Ramseyowi i dzięki lepszemu bilansowi goli na wyjeździe do ćwierćfinału awansowało AS Monaco.

Irlandia Polska na żywo, za darmo (gdzie w tv i online) - zapowiedź. Statystyki meczów, terminarz reprezentacji Polski el. EURO 2016

Emocji nie brakowało także w Madrycie, gdzie Atletico Madryt podejmowało Bayer Leverkusen, z którym w pierwszym meczu przegrało w Leverkusen 0:1. Pomimo nie najlepszej ostatnio formy i konieczności odrabiania strat, to podopieczni Diego Simeone, byli faworytami do awansu z tej pary. Swoją przewagę udowodnili jeszcze w pierwszej połowie, dzięki trafieniu Mario Suareza.

W drugich 45 minutach gra przypominała bicie głową w mur przez jednych i drugich i o losach awansu miała zadecydować dogrywka. W tej bramki również nie padły i sędzia zarządził konkurs rzutów karnych, które lepiej wykonywali piłkarze Atletico.

Przeczytaj też:Real - Barcelona za darmo, na żywo (gdzie w tv i online). Statystyki spotkań