AZS UZ: Napędzili stracha, ale punktów nie ma

(eska)
Sebastian Gałach, autor trzech bramek dla drużyny z Zielonej Góry.
Sebastian Gałach, autor trzech bramek dla drużyny z Zielonej Góry. Tomasz Gawałkiewicz
O ile AZS UZ Zielona Góra rok 2011 zakończył zwycięstwem, o tyle 2012 rozpoczął porażką. W sobotę na własnym parkiecie musiał uznać wyższość gości z Poznania. - Mecz był ciekawy. Chłopcy pokazali, że potrafią, powalczyli.

Napędziliśmy stracha trzeciej drużynie drugiej ligi. Ale zadyszka i stójka w drugiej połowie spowodowały, że przegraliśmy - ocenił Józef Grzegorczyn, kierownik zespołu gospodarzy. A zadyszka i stójka przytrafiły się między 43 a 48 min. W tym czasie akademicy nie zdobyli ani jednej bramki, a stracili aż pięć. Ale od początku...

Po akcjach Pawła Jakóba i Michała Skrzypka w 2 min prowadziliśmy 2:0. Rywale szybko odrobili straty, ale Cyprian Kociszewski i znów Jakób sprawili, że odskoczyliśmy na 5:3. Od 7 min to AZS UZ dyktował warunki na parkiecie. Między 21 a 24 min Krzysztof Wittke nie zmarnował dwóch rzutów karnych, poprawił Kociszewski i zrobiło się już 17:12. W pierwszej odsłonie szczypiorniści z Zielonej Górzy zdobyli aż 20 goli i na półmetku mieli trzybramkową zaliczkę.

Po przerwie też nie było źle. Na akcję gości odpowiedział Skrzypek i przewaga akademików nie topniała. W 32 min było 21:18. Ale wreszcie nadszedł ten feralny moment... W 46 min ekipa z Poznania wyrównała na 25:25. A dwie minuty później już przegrywaliśmy 25:27. To właśnie ten fragment zadecydował o porażce. Ech, gdyby w tym czasie nie pomylił się Jakób albo Kociszewski...

Później jeszcze Wittke trafił na 26:27, a Przemysław Karp z karnego na 27:28, ale bardziej doświadczeni goście już do końca nie oddali prowadzenia. Odskoczyli na dwie, trzy bramki i na niewiele zdały się wysiłki gospodarzy.

AZS UZ ZIELONA GÓRA - MKS POZNAŃ 31:34 (20:17)

AZS UZ: Długosz, Wołk - Wittke 9, Jakób 6, Kociszewski i Skrzypek po 4, Gałach 3, Nogajewski 2, Karp, Kłosowski i Książkiewicz po 1, Góral, Kozłowski, Ratajczak, Walkowiak.