Bez niespodzianki w Bielsku-Białej. Astra powalczyła, ale przegrała

Maciej Noskowicz
Siatkarze Astry Nowa Sól wysoko postawili poprzeczkę rywalowi z Bielska-Białej. Przeciwnik okazał się jednak lepszy zwyciężając 3:0.

BBTS Bielsko-Biała -Astra Nowa Sól 3:0

• Sety: 27:25, 25:23, 25:22
  • Astra grała w składzie: Pizuński, Jacznik, Kosian, Drzazga, Kryński, Czyrniański, Foltynowicz (l) oraz Skibicki, Brzeziński

Walczący o awans do fazy play-off nowosolanie postawili się jednej z najlepszych drużyn pierwszoligowych rozgrywek. Podopieczni Andrzeja Krzyśki w każdym secie walczyli do końca, mieli "urwanie seta" wręcz na wyciągnięcie ręki. Za samą ambicję punktów się jednak nie otrzymuje, stąd kilkuset kilometrowa podróż do Nowej Soli nie była pewnie szczęśliwa.

Goście byli bliscy zwycięstwa szczególnie w pierwszym secie. "Koliberki" prowadziły 18:15. Bielszczanie doprowadzili do wyrównania (22:22). Astra wyszła jednak na prowadzenie 24:22, po czym jednak zabrakło postawienia "kropki nad i". Gospodarze świetnie zagrywali i zwyciężyli 27:25. Porażka w inauguracyjnej partii nie podcięła skrzydeł nowosolanom, którzy powalczyli w drugim secie. Długo na tablicy widniał remis (15:15, 18:18). W końcówce minimalną przewagę osiągnął zespól BBTS, który ostatecznie wygrał 25:23.

Podobny scenariusz miała trzecia partia. Nowosolanie prowadzili wyrównaną rywalizację z bielszczanami. Od stanu 20:20 gospodarze znów osiągnęli minimalną przewagę, i ostatecznie wygrali 25:22 a cały mecz 3:0.

Siatkarzom z Nowej Soli należą się jednak brawa, bo z faworyzowaną ekipą z południa Polski powalczyli jak równy z równym.