Czytelnicy pytają, co z planowanymi zabiegami na tych konkretnych oddziałach zielonogórskiego szpitala. Czy będą przekładane?

Natalia Dyjas-Szatkowska
Natalia Dyjas-Szatkowska
Co z zabiegami na oddziałach, które mają być gotowe na ewentualne przyjęcia pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem?
Co z zabiegami na oddziałach, które mają być gotowe na ewentualne przyjęcia pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem? Mariusz Kapała
- Moja córka miała mieć wykonany zabieg okulistyczny - zadzwoniła do nas Czytelniczka z Zielonej Góry. - Słyszałam, że w razie czego budynek okulistyki zielonogórskiego szpitala ma być gotowy na przyjęcie ewentualnych pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Co więc z planowanymi zabiegami?

Koronawirus w Lubuskiem. Co z planowanymi zabiegami w zielonogórskim szpitalu?

Do naszej redakcji dzwonią Czytelnicy z pytaniami. Na jednej z konferencji prasowych z udziałem m.in. władz zielonogórskiego szpitala, pojawiła się informacja, że jeśli zapotrzebowanie na łóżka będzie większe, to pacjenci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem będą też trafiać na oddział okulistyki. Bo to, podobnie jak oddział zakaźny, również osobny budynek w strukturze zielonogórskiego szpitala. Co więc z planowanymi zabiegami na laryngologii i okulistyce?

RAPORT

- Decyzją wojewody budynek zielonogórskiego szpitala, gdzie znajduje się okulistyka i laryngologia, ma być też przygotowany (na wszelki wypadek), by przyjmować pacjentów z podejrzeniem koronawirusa - wyjaśnia nam rzeczniczka prasowa Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, Sylwia Malcher-Nowak. Jest to jedyny taki budynek, który szpital mógł wskazać do takiego zadania. - W związku z tym zapadły decyzje o stopniowym ograniczaniu planowego przyjęcia pacjentów (na te konkretne oddziały - dop. red.). Oddziały będą pacjentów o tym informować. Jeżeli ktoś ma wątpliwości, to prosimy o bezpośredni kontakt ze wspomnianym oddziałem. Czy to laryngologii, czy okulistyki. Pilne zabiegi, wymagające natychmiastowej interwencji są jeszcze realizowane. I przyjmowani są pacjenci na zabiegi jednodniowe, które nie wymagają pobytu, hospitalizacji. Mowa tu o zabiegach w trybie ambulatoryjnym.

Trwa głosowanie...

Czy obawiasz się koronawirusa?

Obecnie szpital czeka na ponowne wyniki badań "pacjenta zero", czyli mężczyzny, który był pierwszym w Polsce przypadkiem zakażenia koronawirusem.

Premier: Wszystkie szkoły, przedszkola i uczelnie wyższe zamknięte na dwa tygodnie

źródło: TVN24/x-news

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

No tak na oczy i uszy się raczej nie umiera, ale gardło czy zatoki?

A dlaczego nie przekształcić Urzędu Wojewódzkiego w awaryjny szpital zakaźny?

Teraz ludzi, którzy miesiącami czekają na operację odsuwa się w niebyt.

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie