Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ebola już w Berlinie? Policja otoczyła jeden z budynków

oprac. (pik), źródło: TVP Info
Jedna z kobiet, która przyszła do urzędu pracy w Berlinie, źle się poczuła. Na miejsce wezwano ekipę pogotowia. Lekarze stwierdzili, że chora ma objawy typowe dla gorączki krwotocznej, czyli wirusa Ebola.

(źródło: CNN Newsource/x-news)

Tę informację podała TVP Info, powołując się na niemiecki dziennik "Der Tagesspiegel". Kobieta z podejrzeniem Eboli trafiła do szpitala i przebywa pod obserwacją. Z kolei budynek urzędu pracy, w którym kobieta zasłabła, został otoczony kordonem bezpieczeństwa. Pilnuje go około 100 policjantów. Utworzono odizolowaną strefę, w której znajduje się koło 50 osób. To pracownicy i klienci berlińskiego urzędu pracy.

Przypomnijmy, że do szpitala w Belgii trafił 13-letni chłopiec, również z podejrzeniem zarżenia śmiertelnym wirusem Ebola. Pochodzący z Gwinei nastolatek został umieszczony w izolatce.

Godz. 18.50
W związku z informacjami o przypadkach wystąpienia zachorowań na Ebolę w Europie, w tym w bliskim województwu lubuskiemu Berlinie, wojewoda lubuski Jerzy Ostrouch zwołał we wtorek, 19 sierpnia wieczorne nadzwyczajne zebranie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Wszystkie informacje o Winobraniu 2014:**

Winobranie 2014 - program, koncerty, zdjęcia, wideo

**

Środa, godzina 8.30
Lekarze nie potwierdzili zarażenia Ebolą u kobiety, którą przewieziono we wtorek do kliniki Charite w Berlinie z objawami mogącymi świadczyć o zarażeniu tym groźnym wirusem. Badania krwi wypadły negatywnie - poinformował we wtorek wieczorem szpital.

Lekarze podejrzewają teraz, że chora mogła zarazić się malarią. Jej stan jest, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, dobry - podano w informacji prasowej.

30-letnia kobieta po południu przewróciła się i straciła przytomność w urzędzie w północnej dzielnicy Berlina - Pankow; miała wysoką gorączkę i zaburzenia krążenia. Według dziennika "Berliner Zeitung" chora powiedziała wezwanym ratownikom medycznym, że podczas niedawnego pobytu w Nigerii kontaktowała się z osobami zarażonymi Ebolą i taką możliwą przyczynę jej stanu przyjęła wstępnie załoga karetki.

Na miejsce zdarzenia wezwano policję. Funkcjonariusze ze względów bezpieczeństwa zarządzili blokadę budynku oraz sporządzili listę obecnych i osób, które miały kontakt z chorą. Kilka godzin później blokadę zdjęto.

Chorą przewieziono do renomowanej berlińskiej kliniki Charite, gdzie została umieszczona w izolatce. Z powodu podejrzenia zarażenia Ebolą do szpitala na obserwację trafiło też kilka innych osób, w tym czterej sanitariusze, którzy opiekowali się kobietą.

Specjaliści ds. chorób zakaźnych wstępnie wykluczyli hipotezę o groźnym wirusie, wskazując, że podczas pobytu w Afryce pacjentka nie przebywała na obszarach dotkniętych epidemią.

Tymczasem w Belgii wykluczono zarażenie Ebolą u trzynastolatka z Gwinei w zachodniej Afryce, który w poniedziałek trafił do szpitala z wysoką gorączką - podała agencja Belga. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że chłopiec jest chory na malarię, a nie na wywoływaną przez Ebolę gorączkę krwotoczną. Jeszcze we wtorek chory został wypuszczony z izolatki.

Według najnowszego bilansu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w ciągu trwającej od pięciu miesięcy epidemii Eboli w zachodniej Afryce zmarło 1145 osób: 413 w Liberii, 380 w Gwinei, 348 w Sierra Leone i cztery w Nigerii. Jest to najpoważniejsza epidemia gorączki krwotocznej Ebola od pojawienia się tej choroby w 1976 roku.

Oferty pracy z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska