Emil Sajfutdinow indywidualnym mistrzem Europy SEC 2015

Paweł Kozłowski
Emil Sajfutdinow - mistrz Europy SEC 2015
Emil Sajfutdinow - mistrz Europy SEC 2015 Tomasz Czachorowski
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA EUROPY SEC. Emil Sajfutdinow nowym mistrzem Europy na żużlu.

Sajfutdinow był faworytem do zwycięstwa przed ostatnim turniejem cyklu SEC (Speedway European Champion 2015). I Rosjanin nie zawiódł. Mistrzostwo Europy - drugie z rzędu - zapewnił sobie już w 14. biegu. Jednak podczas fetowania sukcesu żużlowiec mógł doznać kuriozalnej kontuzji.

Pierwsze informacje były bardzo złe. Jak podał serwis SportoweFakty.pl Rosjanin podczas podrzucania do góry przez członków teamu i kolegów z toru doznał kontuzji barku, który został wyrwany. Zawodnik został przewieziony do szpitala. Jego występ podczas niedzielnego finału PGE Ekstraligi był bardzo niepewny.

Na szczęście Emil wrócił dość szybko do parkingu z uśmiechem na twarzy. Wygląda więc na to, że wszystko skończyło się na strachu.

W ostatnim turnieju SEC startował Piotr Protasiewicz ze SPAR Falubazu Zielona Góra, który zdobył 5 pkt. Zawody w Ostrowie wygrał Duńczyk Nicki Pedersen.