Finał mistrzowskich gemów w Międzyrzeczu

Dariusz Brożek
Uczestnicy i organizatorzy turnieju
Uczestnicy i organizatorzy turnieju Dariusz Brożek
Cztery rundy zaciętych pojedynków, a na koniec łzy rozpaczy przegranych i radości zwycięzców - tak w skrócie można podsumować turniej Wielki Szlemik, w którym wystartowało ponad 40 adeptów tenisa ziemnego z całego kraju.

Wielki Szlemik rozgrywany był na kortach tenisowych w Międzyrzeczu. Składał się z czterech rund, każda z nich dedykowana była znanym na całym świecie turnieju tenisowym. Dlatego jego uczestnicy mogą mówić, że brali udział w lokalnych odsłonach Wimbledonu, Australian Open, Roland Garros i US Open. Jego pomysłodawczynią i organizatorką była Iwona Kowalska-Arteniuk, która trenuje młodzież z naszego powiatu w Szkole Tenisa Ziemnego IKA. Jej podopieczni zdominowali rozgrywki i zajęli aż sześć medalowych miejsc.

Znamy już zwycięzców. W kategorii czerwonej - dzieci do ośmiu lat - najlepszy był Cyprian Siekanko z STZ-IKA, który w łącznej klasyfikacji zdobył 344 punkty. Drugi był Jakub Barski z STZ IKA (324 pkt.), trzeci Maciej Kasprowiak z STZ IKA (208 pkt).

W kategorii pomarańczowej - dzieci do dziewięciu lat - wygrał Piotr Grobelny z STZ IKA, który zgromadził na swoim koncie 300 pkt. drugie miejsce zajął Maciej Domaradzki z Gorzowa Wlkp. (224 pkt.), trzecie zaś Natan Remigiusz Biłous z STZ IKA (146 pkt.). W kategorii zielonej - dzieci do 10 lat - bezkonkurencyjny okazał się Michał Jasiński z Nafty Zielona Góra, który zdobył 312 punktów. Drugi był Tomasz Garbacz ze Stasrgardu Szczecińskiego, a trzeci Andrzej Chorostin z Zielonej Góry (144 pkt.)

W kategorii 12 Plus - dzieci powyżej 11 lat - gładko wygrał Michał Marek z Nowego Tomyśla, który w ciągu czterech rund wywalczył 400 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Łukasz Śniadecki z Nowego Tomyśla (320 pkt.) natomiast trzeci był Jędrzej Klimaszewski z STZ IKA (144 pkt.)

Głównym patronem był burmistrz Remigiusz Lorenz, który ufundował puchary dla zwycięzców. Patronat medialny nad imprezą sprawował natomiast tygodnik „Głos Międzyrzecza i Skwierzyny”.