Franck Ribery piłkarzem roku Bundesligi, Robert Lewandowski był drugi

(pat)
Reprezentant Polski Robert Lewandowski (przy piłce) zajął drugie miejsce w głosowaniu na piłkarza roku w lidze niemieckiej Tomasz Gawałkiewicz
Występujący w Bayernie Monachium 30-letni francuski skrzydłowy Franck Ribery został wybrany najlepszym piłkarzem Bundesligi w 2013 roku. Drugie miejsce zajął polski napastnik Robert Lewandowski z Borussii Dortmund, a trzecie Niemiec Mark Reus, kolega klubowy Polaka.

Zwycięstwo Ribery'ego jest kolejnym wyróżnieniem, jakie Francuz otrzymał w tym roku. Tym razem wpływ na miejsca w plebiscycie mieli sami piłkarze - w głosowaniu wzięło udział 36 kapitanów zespołów ekstraklasy oraz 2. Bundesligi. Przypomnijmy, że wcześniej zawodnik Bayernu Monachium wygrał plebiscyt prestiżowego magazynu "France Football" na najlepszego francuskiego piłkarza. Był to jego trzeci triumf.

Ribery jest także w finałowej trójce plebiscytu FIFA i magazynu "France Football" na najlepszego piłkarza roku na świecie (jego rywalami w wyścigu po wyróżnienie są Argentyńczyk Lionel Messi i Portugalczyk Cristiano Ronaldo). Nazwisko zwycięzcy zostanie ogłoszone 13 stycznia podczas gali w Zurychu.

W mijającym roku Ribery odniósł wiele sukcesów - m.in. miał duży udział w wywalczeniu przez Bayern mistrzostwa i Pucharu Niemiec, a także w wygraniu Ligi Mistrzów. W finale tych ostatnich rozgrywek klub z Bawarii pokonał inną niemiecką drużynę, Borussię Dortmund, w której występuje trzech Polaków: wspomniany wyżej Lewandowski, a także pomocnik Jakub Błaszczykowski i obrońca Łukasz Piszczek.