Gorzowianki przegrały z Lotosem

(pat)
Mimo ambitnej i walecznej postawy KSSSE AZS PWSZ Gorzów przegrał w Gdyni 61:72 i stracił fotel lidera. To dopiero druga porażka naszych pań w ekstraklasie.

Mecz od początku był bardzo wyrównany i oba zespoły długo nie mogły uzyskać wyraźnej przewagi. Pierwsze przełamały się gospodynie, które pod koniec pierwszej kwarty odskoczyły na trzy punkty. Ale po krótkiej przerwie do natarcia ruszył nasz zespół i do szatni drużyny schodziły z dwupunktową zaliczką. Obie drużyny znakomicie prezentowały się w obronie i stało się jasne, że kto pierwszy złamie rywala, ten będzie górą.

Twardy bój trwał do 35 min. Wcześniej Lotos kilka razy zbudował sporą, nawet ośmiopunktową przewagę, ale za każdym razem gorzowianki odrabiały dystans. W końcówce zabójczą bronią gdynianek okazały się rzuty z dystansu. Było 58:57, gdy najpierw trafiła Jekaterina Snycina, a po chwili Paulina Pawlak. Potem skutecznie rzuty wolne wykonywała Emilia Podrug i liderki już nie odwróciły losów meczu.

LOTOS PKO BP GDYNIA - KSSSE AZS PWSZ GORZÓW 72:61 (14:11, 15:20, 23:20, 20:10)

Lotos PKO BP: Snycina 20, Pawlak 9, Matović 5, Leciejewska 4, Beard 4 oraz Podrug 16, Currie 11, Marczanka 3, Tomiałowicz 0.
KSSSE AZS PWSZ: Zohnova 25, Taylor 8, Żurowska 8, Kaczmarczyk 5, Richards 2 oraz Breitreiner 9, Crawford 4, Czubak 0.