Igrzyska w Londynie: wielkie emocje w finale karabinka

flig
Wielkich emocji dostarczyło strzelanie z karabinka na 50 metrów w trzech postawach. Bardzo liczyliśmy na srebrną medalistkę w strzelaniu z karabinka ma 10 metrów Sylwię Bogacką. Zawodniczka Gwardii Zielona Góra spisała się bardzo dobrze i była bardzo blisko brązowego medalu.

Kwalifikacje zaczęła dość słabo, bo w ich trakcie niemal cały czas była na 20-21 miejscu, w pewnym momencie spadając nawet na 26. Jednak cały czas poprawiała swoją pozycję. Wydawało się, że nie ma już szans na finał i 583 punkty, które zdobyła nie wystarczą. Okazało się jednak, że tyle samo miały dwie inne zawodniczki więc o ósme finałowe miejsce musiano stoczyć dogrywkę. Wygrała Bogacka.
Tak więc w finale mieliśmy dwie Polki gdyż na piątym miejscu kwalifikacje ukończyła Agnieszka Nagy.

W finale Bogacka pokazała mistrzostwo już po pierwszym strzale przesunęła się o dwie pozycje, potem o jeszcze jedną, Niestety będąca na czwartej pozycji Czeszka Adela Sykorova nie zepsuła ostatniego strzału i mogła cieszyć się z brązu. Szkoda, bo naprawdę było blisko...Agnieszka Nagy ostatecznie zajęła ósmą pozycję.
- Były dość trudne warunki z deszczem w czasie kwalifikacji - powiedziała Bogacka - Ciężko się strzelało. To bardzo trudna konkurencja. Te dwa strzały w finale zadecydowały, że nie było mi dane stanąć drugi raz na podium. Jestem jednak zadowolona, bo drugie i czwarte miejsce to dobre lokaty. Nasza srebrna medalistka w niedzielę wraca do kraju.