Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak zadbać o cerę na wiosnę?

Ilona Kaczmarek
Maseczka z cienkich płatków złota to nowość w kosmetologii. Japońskim naukowcom udało się w 2006 roku opatentować metodę przenikania złota przez barierę skóry. Zabieg stosujemy nie częściej niż dwa razy w roku.
Maseczka z cienkich płatków złota to nowość w kosmetologii. Japońskim naukowcom udało się w 2006 roku opatentować metodę przenikania złota przez barierę skóry. Zabieg stosujemy nie częściej niż dwa razy w roku. fot. Ryszard Poprawski
Aby zachować jak najdłużej ładną, młodą skórę należy ją odpowiednio pielęgnować.

Na wiosnę warto zafundować sobie zabiegi oczyszczające i złuszczające martwy naskórek.

Wiosną trzeba zadbać o odświeżanie cery. - Skórą oddychamy więcej niż ustami i nosem- mówi Adriana Krasuska - Mordel z zielonogórskiego salonu kosmetycznego. Musimy uświadomić sobie, że skóra zanieczyszczona szybciej się starzeje. Podstawą dbania o skórę o każdej porze roku jest odpowiednie zmywanie makijażu. Pamiętajmy, że żadna kobieta nie jest zwolniona z właściwego usuwania makijażu z twarzy.

Czysta skóra to podstawa

Popularnymi zabiegami stosowanymi szczególnie wiosną jest oczyszczenie twarzy i różnego rodzaju peelingi (ziołowe, mikrodermabrazja). Służą one usunięciu martwych komórek skóry, żeby nałożone później na twarz kosmetyki lepiej się wchłaniały.

- Od czasu do czasu peeling jest koniecznością - tłumaczy specjalistka. Peeling można zrobić w domu, natomiast mikrodermabrazja jest zabiegiem, który wykonuje kosmetyczka w gabinecie.

Złuszczanie naskórka jest zjawiskiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania skóry, ponieważ dzięki niemu skóra staje się świeższa, promienna, lepiej wchłaniają się także kosmetyki. Efektywniejsza jest wtedy codzienna pielęgnacja.

Masaż poprawi krążenie

CZY WIESZ, ŻE..

  • od czoła do piersi mamy 18 gatunków skóry
  • kremy zwykle zawierają 18-20 proc. składników odżywczych, a kosmetyki profesjonalne nawet dwa, trzy razy tyle.
  • Od czasu do czasu każdej pani jest potrzebny masaż twarzy, który poprawia ukrwienie skóry i powoduje, że jest ona lepiej odżywiona.

    Wtedy też lepiej wchłaniają się kosmetyki. Przed przystąpieniem do masażu twarzy dokładnie zmywamy makijaż i oczyszczamy buzię. Prawidłowo wykonany masaż powoduje lepsze ukrwienie skóry.

    - Każdy masaż zaczynamy od ruchów głaskających, rozluźniających napięcie mięśni klientki. Następnym ruchem jest rozcieranie, oklepywanie i ruchy pojędrniające mięśnie. Każda kosmetyczka przez lata wypracowuje swoją metodę pracy.

    Oczywiście, są pewne zasady, których należy przestrzegać - tłumaczy specjalistka. Masaż twarzy powinien trwać 40-50 minut. Skóra staje się wtedy zaróżowiona, jest lepsze krążenie krwi .Cera jest wtedy dobrze przygotowana do przyjęcia odpowiednich kosmetyków.

    - Prawidłowo wykonany masaż składa się z ruchów w stronę serca. Taki kierunek masowania jest bardzo ważny - przekonuje Krasuska - Mordel.

    Maseczka odżywi albo nawilży

    Po masażu twarzy dobrze jest nałożyć na skórę maseczkę, która spowoduje, że skóra będzie lepiej nawilżona i odżywiona. Ważne jest, żeby dobrać maseczkę odpowiednią do danego rodzaju cery, a wiec na przykład taką, która nawilża i działa łagodząco na stany zapalne skóry obkurczając naczynia krwionośne do cery unaczynionej albo mocno nawilżającą przy cerze odwodnionej.

    - Kobieta najszybciej starzeje się na szyi i pod oczami. Bardzo powinnyśmy więc dbać o te miejsca. Warto pamiętać, że do każdej partii skóry powinnyśmy stosować odpowiedni rodzaj kremu - wyjaśnia Krasuska-Mordel. Podstawą pielęgnacji jest dobrze dobrany do rodzaju cery krem.

    Odpowiednio dopasowany preparat kosmetyczny może zapewnić naszej skórze prawidłowe funkcjonowanie, a zatem także ładny wygląd nawet w wieku dojrzałym. Warto o tym pamiętać wybierając kosmetyki. - O każdej porze roku ważne jest przede wszystkim dokładne mycie skóry i stosowanie odpowiedniego kremu - podkreśla specjalistka.

    Pielęgnacja na co dzień

    1. Prawidłowe wykonanie demakijażu skóry.
    2. Nałożenie odpowiednich kremów do rodzaju cery.
    3. Prawidłowe wklepanie kremu (żeby np. nie pogłębiać już istniejących zmarszczek).

    Dołącz do nas na Facebooku!

    Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

    Polub nas na Facebooku!

    Kontakt z redakcją

    Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

    Napisz do nas!
    Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska