Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jechał prawie 100 km/h za szybko! Zatrzymali go policjanci z Sulęcina. Dostał mandat w wysokości 2,5 tys. zł i stracił prawo jazdy.

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Na 48-letniego kierowcę nałożony został mandat karny w kwocie [b]2,5 tysiąca złotych oraz 15 punktów karnych.
Na 48-letniego kierowcę nałożony został mandat karny w kwocie [b]2,5 tysiąca złotych oraz 15 punktów karnych. Lubuska Policja
48-letni kierowca mazdy stracił uprawnienia na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 96 kilometrów na godzinę. Nie był to jedyny tego dnia kierowca, którego zatrzymali policjanci z Sulęcina za szaleńczą jazdę.

W środę (22 lutego) sulęcińscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili statyczną kontrolę prędkości na drodze wojewódzkiej numer 136 w Lubniewicach.

Tuż po godzinie 9.00, ich uwagę zwróciła osobowa mazda, której kierowca zdawał się w ogóle nie widzieć tabliczki teren zabudowany oraz ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę, obowiązujące na terenie całych Lubniewic.

Mundurowi wykonali pomiar miernikiem prędkości. Wynik? 136 kilometrów na godzinę, czyli o 96 za dużo.

- Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej - relacjonuje sierżant sztabowy Klaudia Biernacka z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. Nie mogło być tutaj mowy o taryfie ulgowej. Na 48-letniego kierowcę nałożony został mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych oraz 15 punktów karnych.

Funkcjonariusze byli również zobowiązani do zatrzymania jego prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

116 km/h w terenie zabudowanym

48-latek nie był tego dnia jedynym, który za nic miał przepisy. Chwilę później, w miejscowości Dzierzążna (gmina Krzeszyce) inny kierowca pędził 116 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. On również stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w kwocie 2 tysięcy złotych oraz 13 punktów karnych.

- Bardziej restrykcyjny taryfikator ma jeden główny cel – przemówić do kierowców, aby Ci przestrzegali przepisów ruchu drogowego, a co za tym idzie, abyśmy wszyscy byli bardziej bezpieczni - podkreśla sierż. sztab. K. Biernacka. - Dość mocne uszczuplenie domowego budżetu jest solidnym argumentem, aby drogową szarżę odłożyć na bok.

On jechał po pijaku zygzakiem, ona ma zaległą odsiadkę

Zatrzymanie prawa jazdy

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przypominają, że decyzję o zatrzymaniu uprawnień do kierowania wydaje właściwy (dla miejsca wydania prawa jazdy) starosta, na podstawie informacji przekazanej przez Policję.

Po otrzymaniu takiej decyzji i upływie 3 miesięcy, każdy kierowca jest zobowiązany udać się do Wydziału Komunikacji wraz z rzeczowym dokumentem, aby jego uprawnienia zostały odznaczone w systemie jako „zatrzymane”.

W innym przypadku, w czasie kolejnej kontroli drogowej, w systemie będzie widniała informacja, że kierowca nie posiada wymaganego dokumentu prawa jazdy, co z kolei może przysporzyć niepotrzebnych problemów kontrolowanej osobie.

Pirat drogowy w Sulechowie:

od 16 lat

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska