Jeden medal, kilka rekordów życiowych

Konrad Kaptur
Tomasz Romanec ustanowił rekord życiowy w dwuboju uzyskując 267 kg (121+146)
Tomasz Romanec ustanowił rekord życiowy w dwuboju uzyskując 267 kg (121+146) Konrad Kaptur
W Puławach odbyły się Mistrzostwa Polski juniorek i juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Wystartowało w nich pięciu reprezentantów Górnika Polkowice.

Spośród polkowiczan najlepiej spisała się Katarzyna Szostak, która w kategorii wagowej 63 kg zdobyła srebrny medal. Kasia uzyskała w dwuboju 182 kg, zaliczając w rwaniu 80 kg oraz w podrzucie 102 kg. Wśród chłopców najlepszy rezultat uzyskał Robert Gromkiewicz, który w kategorii wagowej do 105 kg zajął najgorsze dla każdego sportowca miejsce czwarte. Robert zaliczył w dwuboju 275 kg (121+154). Pozostała trójka reprezentantów Górnika wystartowała w kategorii wagowej do 77 kg. Najbardziej wartościowy wynik uzyskał Tomasz Romanec, który w dwuboju ustanowił rekord życiowy uzyskując 267 kg (121+146), co dało mu ostatecznie szóstą lokatę. Kamil Rzepa zajął miejsce 14. Ten zawodnik także ustanowił rekordy życiowe - 201 kg (90+111). Z kolei ostatni z reprezentantów Górnika - Patryk Augustyn nie został sklasyfikowany, ponieważ spalił trzy podejścia w rwaniu, do ciężarów o wadze 105, 107, 108 kg. Patryk ustanowił za to rekord życiowy w podrzucie, gdzie osiągnął 134 kg.

W klasyfikacji klubowej KPC Górnik zajął 11. miejsce, a województwo dolnośląskie znalazło się na miejscu trzecim. W punktacji Sinclaira kobiet VII miejsce zajęła Katarzyna Szostak, natomiast wśród mężczyzn najwyżej, bo na X miejscu został sklasyfikowany Tomasz Romanec, pozostali zawodnicy uplasowali się poza pierwszą dwudziestką.

Przy okazji warto wspomnieć, że podczas mistrzostw sfinalizowano transfer 20-letniego Rafała Maksona do naszego klubu.. Zawodnik ten, jeszcze w barwach klubu UKS Oborniki Śląskie, zdobył Mistrzostwo Polski w kategorii 69 kg uzyskując w dwuboju 238 kg (107+131). Od teraz reprezentuje barwy naszego klubu.