Juniorki Orła Polkowice bez medalu

(kor)
Monika Jasnowska (z lewej) była wyróżniającą się zawodniczką Orła podczas turnieju w Poznaniu. Fot. Konrad Kaptur
W Poznaniu odbył się turniej finałowy mistrzostw Polski juniorek w koszykówce. Podopieczne duetu trenerskiego Zdzisław Wanecki-Arkadiusz Rusin zajęły w nim piąte miejsce. Mistrzyniami zostały gospodynie - MUKS Poznań.

Nasze dziewczyny zaczęły od mocnego uderzenia. Pierwsze dwa pojedynki grupowe zakończyły się ich wygraną. Najpierw polkowiczanki odprawiły z kwitkiem Koronę Kraków wygrywając 66:57, a potem po arcyzaciętym meczu, którego losy ważyły się do ostatniej syreny pokonały UKS Basket Ostrołękę 69:66.

Niestety w ostatnim, decydującym o awansie do fazy medalowej pojedynku Orzeł niespodziewanie uległ wysoko Lotnikowi Wierzawice 48:75 i musiał zadowolić się walką o miejsce piąte. W meczu o tę pozycję rywalem polkowiczanek była ekipa VBW ATK Gdynia. Podopieczne trenerów Waneckiego i Rusina rozpoczęły od atomowego uderzenia.

Po pierwszej kwarcie było 24:6. W drugiej Orzeł powiększył prowadzenie. Potem spuścił z tonu, a do głosu doszły gdynianki. Ostatnią kwartę wygrały 28:12, ale na dojście naszych zabrakło im czasu. Polkowiczanki skończyły turniej finałowy na piątej pozycji. Tytuł mistrzowski, zgodnie z oczekiwaniami zdobył zespół MUKS-u Poznań, który w finale nie dał szans AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski deklasując rywalki 85:44. Trzecie miejsce zajęła Korona Kraków, która pokonała Lotnik Wierzawice 59:50.

Wyniki Orła
Orzeł Polkowice - Korona Kraków 66:57 (11:17, 18:9, 14:19, 23:12)
UKS Basket Ostrołęka - Orzeł Polkowice 66:69 (23:12, 16:20, 14:18, 13:19)
Orzeł Polkowice - Lotnik Wierzawice 48:75 (10:16, 12:24, 14:20, 12:15)
VBW GTK Gdynia - Orzeł Polkowice 72:77 (6:24, 15:20, 23:21, 28:12) - o piąte miejsce