Juniorzy Stali Gorzów zdobyli złoto!

(jm)
Złoty krążek juniorów Stali to drugi ich medal w tym roku
Złoty krążek juniorów Stali to drugi ich medal w tym roku Jarosław Miłkowski
W rozegranym w środę w Częstochowie finale Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski żużlowcy Stali Gorzów zdobyli złoty medal. Na podium stanęły też ekipy z Tarnowa i z Wrocławia.

Mistrzowski tytuł juniorzy Stali wywalczyli m.in. dzięki fantastycznej jeździe Adriana Cyfera. Był najlepszym zawodnikiem częstochowskich zawodów. Zdobył połowę punktów całej drużyny (11 z 22 oczek żółto-niebieskich). Przegrał tylko raz - z zawodnikiem gospodarzy Arturem Czają. Osiem oczek wywalczył Bartosz Zmarzlik, natomiast trzy punkty dorzucił Łukasz Cyran.

To drugi krążek młodzieżowców Stali w tegorocznych rozgrywkach. Pod koniec sierpnia wywalczyli oni srebro w Lidze Juniorów, czyli rozgrywkach młodzieżowych dla drużyn Speedway Ekstraligi.
W nagrodę za zwycięstwo w MDMP Stal Gorzów będzie w przyszłym roku organizatorem finału indywidualnych mistrzostw kraju juniorów.