Jutro ma być już chłodniej. Możliwe są burze

pik
fot. sxc.hu
Po kilku dniach upałów, kiedy temperatura osiągała nawet ponad 30 stopni, czeka nas lekkie ochłodzenie.

Piątek jest ostatnim dniem upałów, kiedy termometry pokazują ponad 30 kresek powyżej zera. Lekarze alarmują, że osoby źle znoszące wysokie temperatury nie powinny dziś wychodzić z domów. - Najlepiej, żeby osoby takie zostały w mieszkaniach, a okna zasłoniły roletami. Największe niebezpieczeństwo jest w godzinach od 11.00 do 16.00 - mówi Wojciech Perekitko, lekarz rodzinny z Kożuchowa. Dodaje, że w tak upalne dni powinniśmy spożywać od trzech do czterech litrów wody. - Najlepiej niegazowanej, ale w ostateczności może być nawet przegotowana. Bardzo ważne jest, żeby pamiętać o uzupełnianiu płynów - dodaje lekarz.

Natomiast już od soboty w regionie powinno być chłodniej. - Temperatura wyniesie od 20 do 23 stopni. Z wyjątkiem soboty nie powinno padać. Taka pogoda powinna się utrzymać przez cały najbliższy tydzień - prognozuje Magdalena Muszyńska Karbowska, dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Póki co jednak dziś temperatura wciąż jeszcze będzie nam się dawać we znaki. Możliwe są też burze. - Mogą wystąpić po południu, miejscami mogą być intensywne, nie wykluczone też, że będzie im towarzyszył silny wiatr i opady gradu. Opadów możemy się spodziewać również w sobotę - dodaje synoptyk.

Wideo

Komentarze 23

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

z
zielona
Wiemy ,wiemy podczas kampanii prezydenckiej było widać że jednemu nie wysokiemu 'kandydatu' to pewnie byś zrobiła loda i to nie jednego

ot durak, co najwyżej kręcić lody, jak posłanka z agentem Tomkiem , my pełowieczki już takie/tacy jesteśmy, noooo ;>
G
Gość
A ja lubię lody

Wiemy ,wiemy podczas kampanii prezydenckiej było widać że jednemu nie wysokiemu 'kandydatu' to pewnie byś zrobiła loda i to nie jednego
z
zielona
BARDZO CHCIALABYM ZEBY BYLA BURZA I DESZCZ PADAL BO LUBIE BURZE A WY

A ja lubię lody
P
PATRYCJA

BARDZO CHCIALABYM ZEBY BYLA BURZA I DESZCZ PADAL BO LUBIE BURZE A WY

G
Gość
W dniu 11.06.2010 o 18:52, szalony0511 napisał:

Polemizujesz?



zgadywujesz?
G
Gość
W dniu 11.06.2010 o 18:51, szalony0511 napisał:

Trudno przewidzieć.



trza powrózyć
~obserwator~
W dniu 12.06.2010 o 12:03, Gość napisał:

ciekawe tylko co spowodowało brak burz w południowej części Polski pomimo tego,że tam się w ciągu dnia ochłodziło i front w jakiś sposób musiał przejść, tylko się nie uaktywnił...


Z analizy niemieckiej animacji radarowej wynika,że strefa frontowa z burzami szybko przemieszczała się przez Brandenburgię trochę na północ od Berlina i dalej przez Pomorze Przednie czyli z południowego-zachodu na północny wschód,potem burze napotkały przeszkodę w postaci Zalewu Szczecińskiego i skręciły w kierunku wschodnim w dalszym ciągu b.szybko przemieszczając się tym razem północnym pasem wzdłuż wybrzeża Bałtyku,największa intensywność zjawisk wystąpiła jednak na pagórkach po południowej stronie tego pasa,m.in.Choszczno,Połczyn-Zdrój,Szczecinek,Miastko,Koczała i dalej południową kaszubczyzną do Gdańska i dalej na Warmię i Mazury.
G
Gość

ciekawe tylko co spowodowało brak burz w południowej części Polski pomimo tego,że tam się w ciągu dnia ochłodziło i front w jakiś sposób musiał przejść, tylko się nie uaktywnił...

~obserwator~

Burze prognozowała stacja meteo w Beeskow(niedaleko Eisenhuttenstad)w południe podali korektę prognozy,już bez burz i słusznie,bo jak widać było na mapie radarowej Polski,strefa radioecha z bardzo silną odbiciowością(koniec skali-kolor bordowy)szybko przemieszczała się od Niemiec i przeszła przez granicę w rejonie Szczecina,Polic,Świnoujścia i siejąc grozę jak i zniszczenia północnym pasem przemieszczała się w kierunku Warmii i Mazur,wydaje mi się,że Bydgoszczzy nie zahaczyła.Nad Brandenburgią Północną miały mniejszą intenywność,bo do Polski wchodziły między 10 a 11-stą,a tym samym wzrost temperatury podłoża spowodował większą intensywność i dynamikę zjawisk towarzyszących chmurom Cumulonimbus związanych w tym przypadku z frontem chłodnym z dużymi kontrastami temperatury po obu jego stronach i dodatkowo sterowanego wirowym ruchem powietrza przez wzmacniający się niż z ośrodkiem nad pd Szwecją.

i
itiotyczna gazetta

fajnie
Artykuł zmieniany już chyba z 6 razy
Najpierw miały być burze ( bezdeszczowe ) z opadami gradu - nie sprawdziło się
Więc zmieniono że może będą jutro.
Proponuję pisać że jutro nastąpi koniec świata a jeżeli nie nastąpi.
To zmienić że będzie jutro
I w ten oto sposób macie ciągle super niusa

s
szalony0511
W dniu 11.06.2010 o 13:32, ~czytelnik napisał:

Będzie padać ,ale dobra wiadomość nie będzie padać -chyba dobrze zrozumiałem.



Dokładnie się wczytaj.
s
szalony0511
W dniu 11.06.2010 o 13:44, Gość napisał:

Skąd wy tych dziennikarzy bierzecie ?A grad to nie opad i nie spada z nieba ?Padać może wszystko - śnieg, deszcz, grad... Czy nie można napisać normalnie - nie będzie opadów deszczu ?



Polemizujesz?
s
szalony0511
W dniu 11.06.2010 o 13:50, ~BODO~ napisał:

No właśnie czytaj ze zrozumieniem, przecztaj napierw dokładnie tytuł, później przemyśl i dopiero pisz.



Słusznie.
s
szalony0511
W dniu 11.06.2010 o 14:11, Gość napisał:

Masakra, kto jest autorem tych newsów w Lubuskiej? Ich poziom jest żenujący...



Po czym tak sądzisz?
s
szalony0511
W dniu 11.06.2010 o 11:25, ~CZYTELNIK~ napisał:

BĘDĄ BURZE ... ALE NA SZCZĘŚCIE NIE BĘDZIE PADAĆ!!!! xayegoci


Jak narazie silnie wieje,ale chmur na widnokręgu nie widać temperatura w cieniu 31 stopni.
Dodaj ogłoszenie