Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Klub parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego z nowym przewodniczącym. Został nim poseł Krzysztof Paszyk

Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
Krzysztof Paszyk został przewodniczącym klubu parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego – dowiedział się portal i.pl.
Krzysztof Paszyk został przewodniczącym klubu parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego – dowiedział się portal i.pl. facebook.com/nowePSL
Krzysztof Paszyk został przewodniczącym klubu parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego – dowiedział się portal i.pl.

Krzysztof Paszyk przewodniczącym klubu parlamentarnego PSL

W Sejmie po godz. 15:00 rozpoczęło się pierwsze posiedzenie klubu parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jednym z ustaleń trwającego klubu jest to, że poseł Krzysztof Paszyk został przewodniczącym klubu parlamentarnego PSL.

– To duże wyróżnienie dla ciągle młodego parlamentarzysty. To też wyzwanie. Jeśli jednak takie zadanie zostało mi powierzone, to czuję, że będzie to wymagać dużego zaangażowania. Mamy klub, który zrzesza różne środowiska. To oczywiście atut, ale wymaga też ucierania stanowisk oraz koordynowania, żeby każdy w tym klubie czuł się potrzebny i wiedział, że jego zdanie jest ważne – powiedział i.pl Krzysztof Paszyk.

Pytany, czy będzie zarządzał klubem „twardą ręką”, odpowiedział, że czas pokaże. – Na pewno jestem pełen pokory – dodał.

Krzysztof Paszyk jest posłem VIII, IX i X kadencji. Od 2014 do 2015 roku był przewodniczący sejmiku wielkopolskiego. Z wykształcenia jest prawnikiem.

Po godz. 16:00 rzecznik prasowy PSL Miłosz Motyka poinformował na platformie X, że wybrano prezydium klubu poselskiego PSL. Przewodniczącym klubu został Krzysztof Paszyk, wiceprzewodniczącymi: Bożena Żelazowska, Marek Sawicki, Jacek Tomczak oraz Magdalena Sroka. Sekretarzem klubu będzie Agnieszka Kłopotek, a rzecznikiem dyscypliny Urszula Nowogórska.

Dwa kluby w Sejmie: Polska 2050 Trzecia Droga oraz PSL Trzecia Droga

Trzecia Droga (PSL i Polska 2050) zdobyły w wyborach 65 mandatów w Sejmie, co sprawiło, że są trzecią siłą polityczną w Polsce.

Pod koniec października przewodniczący Polski 2050 Szymon Hołownia przekazał, że w Sejmie będą dwa kluby: Polska 2050 Trzecia Droga oraz Polskie Stronnictwo Ludowe Trzecia Droga. Zostaną one powiązane umową o współpracy. Z kolei prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślał pod koniec października, że „będzie nowa formuła, skonfederowana dwóch klubów, które też będą miały wspólne mianowniki i w nazwie, i zacieśniamy współpracę, przygotowujemy się do współdziałania również w wyborach samorządowych”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Klub parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego z nowym przewodniczącym. Został nim poseł Krzysztof Paszyk - Portal i.pl

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska