Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejne oszustwo! 42-latka z powiatu żarskiego wzięła kredyt i wpłaciła pieniądze na konto oszustów. Straciła 38 tys. zł

Aleksandra Łuczyńska
Aleksandra Łuczyńska
Policja przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników różnych instytucji i słuzb
Policja przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników różnych instytucji i słuzb Lubuska Policja
To niewiarygodne, ale ofiarą oszustów padają już nie tylko seniorzy. W powiecie żarskim 42-latka uwierzyła, że ktoś włamał się na jej konto, wzięła kredyt na 38 tysięcy złotych i wpłaciła je na konto oszustów!

Bardzo często opisujemy historie oszustw, bo przestępcy cały czas działają, a pomysły wydają im się nie kończyć. Na ich metody dają się nabrać nie tylko starsze osoby, ale również młodzi ludzie. Tak było w przypadku 42-letniej mieszkanki powiatu żarskiego. Kobieta uwierzyła oszustom, że doszło do włamania na jej konto, zaciągnęła kredyt i przekazała 38 tysięcy za pomocą wpłatomatu.

Uwierzyła i wzięła kredyt

Do zdarzenia doszło w piątek, 17 listopada. 42-letnia mieszkanka powiatu żarskiego odebrała telefon od mężczyzny, który podał się za pracownika banku i informował, że doszło do włamania na konto bankowe. Oszust informował, że ktoś zaciągnął kredyt na dane pokrzywdzonej. Rozmówca nie wzbudzał żadnych podejrzeń, gdyż na telefonie pokrzywdzonej wyświetliła się nazwa banku.

Kobieta uwierzyła w tę historię, oraz że współpracuje z pracownikiem banku i prokuraturą. Zaciągnęła kredyt za pomocą aplikacji, następnie udała się do wpłatomatu i wpłaciła oszustom 38 tysięcy złotych. Co ważne głos w słuchawce miał wyraźnie wschodni akcent, rozmówca przez cały czas informował, żeby się nie rozłączać podczas wizyty w banku, wypłaty gotówki i wpłaty.

Trzeba być czujnym

- Przestrzegamy nieustannie przed działaniem oszustów. Ich sposoby są bardzo różne, ale cel jeden - zdobyć nasze oszczędności. Tu nie ma sentymentów czy współczucia, że ktoś może oddał oszczędności swojego życia. Na wymyślone historie o wypadku córki, syna, informacje o tym, że nasze oszczędności są zagrożone lub, że ktoś włamał się na nasze konto, nabierają się nie tylko starsze osoby - przypomina nadkom. Aneta Berestecka, rzeczniczka KPP w Żarach.

Pozostańmy czujni i nigdy pod żadnym pozorem nie przekazujmy swoich oszczędności osobom, których nie znamy. Pamiętajmy także, że oszuści posługują się aplikacjami, za pomocą których na naszym telefonie może wyświetlać się nazwa banku lub dowolny numer. Często w ten sposób właśnie chcą się uwiarygodnić.

Pamiętaj

  • Policjanci czy prokuratorzy nigdy nie żądają pieniędzy.
  • Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz. Nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych lub ich przyjaciół.
  • Nie działaj w pośpiechu, rozłącz się i wybierz numer telefonu do kogoś ze swojej rodziny.
od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska