Kolejny sukces Joanny Mamys z zespołu Nowinka ze Skwierzyny

Dariusz Brożek
W kategorii solo disco dance powyżej 15 lat pierwsze miejsce zajęła Joanna Mamys. Dariusz Brożek
Tancerki zespołu Nowinka odniosły kolejne sukcesy. Podczas IV Ogólnopolskiego Turnieju Tańca w Brodnicy wytańczyły aż siedem pucharów. Jeden z nich wywalczyła Joanna Mamys.

W kategorii solo disco dance powyżej 15 lat pierwsze miejsce zajęła Joanna Mamys, natomiast w kat. od 12 do 15 lat druga była Aurelia Mierzejewska, zaś czwarta Karolina Zabrocka. W duetach disco dance powyżej 15 lat na drugiej pozycji uplasowały się J. Mamys i Małgorzata Musiał. Wśród wykonawców w wieku od 12 do 15 lat w tej konkurencji trzecie miejsce wytańczyły A. Mierzejewska i K. Zabrocka, czwarte były Paula Sorokulska i Wioleta Gordziewicz, natomiast piąte Agnieszka Szymczak i Paulina Krzeszowska. To jednak nie wszystko.

W mini formacjach disco dance w kat. od 12 do 15 lat dziewczęta zajęły drugie miejsce, podobnie jak formacja disco show powyżej 15 lat. Wśród formacji występujących w innych formach tańca powyżej 15 lat "Nowinki" były trzecie.

Instruktorką roztańczonych skwierzynianek jest Manuela Mamys. Podczas turnieju jej podopieczne rywalizowały z tancerkami z 30 zespołów z całego kraju. Ich taneczne uzdolnienia oceniali m.in. zwycięzca drugiej edycji programu "You Can Dance" Artur Cieciórski, juror programu "Gwiazdy tańczą na lodzie" Igor Kryszyłowicz, wokalistka Elena Kwiatkowska oraz znani choreografowie Jan Kwiatkowski i Andrzej Kieroński.