Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koło Gospodyń Wiejskich w Wicinie działa sześć miesięcy i już z sukcesami!

Redakcja
KGW w Wicinie
KGW w Wicinie archiwum uczestników
Do naszego plebiscytu na "Najlepsze Koło Gospodyń Wiejskich 2014" w Lubuskiem dołączyło KGW z Wiciny. Aby na nie zagłosować, wystarczy wysłać SMS o treści: kgws.5 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT).

Aby zagłosować na KGW w Wicinie, wyślij SMS o treści: kgws.5 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT)

O tytuł najlepszego Koła Gospodyń Wiejskich w Lubuskiem w kategorii działalność społeczna powalczy również KGW z Wiciny.

- Decyzję o założeniu koła gospodyń wiejskich podjęłyśmy w styczniu 2014 r. Wtedy to w naszej wsi, Gmina Jasień zorganizowała spotkanie na temat projektu pt. " Sieć Najciekawszych Wsi w Polsce"
Na spotkaniu dowiedzieliśmy się, że Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków wytypował kilkadziesiąt wsi z naszego województwa do tego projektu, wśród nich Wicinę. Postanowiłyśmy zorganizować się, by wspólnie działać dla dobra naszej społeczności - opisuje Agnieszka Morgaś, przewodnicząca.

I tak 7 maja br. koło zostało zarejestrowane w Lubuskim Wojewódzkim Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Zielonej Górze. Koło Gospodyń Wiejskich w Wicinie liczy 19 pań. - Współpracujemy ze Szkołą Podstawową w Wicinie, Urzędem Miejskim w Jasieniu, Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jasieniu, Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Jasieniu, Stowarzyszeniem Naukowym Archeologów Polskich Oddział Lubuski w Zielonej Górze, Parafią pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wicinie - dodaje pani Agnieszka.

Kilka miesięcy wspólnej pracy i są efekty. KGW ma na swoim koncie mnóstwo osiągnięć. - Jesteśmy młodym, ale bardzo aktywnym kołem gospodyń - przyznają. - Mamy też plany na przyszłość i marzenia. Chciałybyśmy, aby we wsi urządzić Izbę Tradycji, takie nasze małe muzeum, w którym znajdą się pamiątki, zdjęcia oraz inne dokumenty otrzymane od naszych mieszkańców a szczególnie od tych najstarszych, którzy pamiętają jeszcze czasy powojenne. Nasze plany na przyszłość obejmują prace związane z aktywizacją mieszkańców oraz upiększaniem naszej okolicy. Chcemy m.in., aby we wsi powstał punkt biblioteczny wraz z kafejką internetową, gdzie młodzi - choć nie tylko - mogliby spędzać czas wolny od zajęć lub po prostu wypożyczyć dobrą książkę i relaksować się przy lekturze, dorośli chętnie spotykaliby się przy różnych okazjach, a dzieci miałyby swoje miejsce do wspólnej nauki, gier i zabaw - dodają.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska