Kornelia Lesiewicz, Alicja Kaczmarek i Olga Rzeszewska ze srebrnym medalem mistrzostw świata juniorów! Ależ to był finał!

Szymon Kozica
Michał Wróbel, Alicja Kaczmarek (ALKS AJP Gorzów), Kornelia Lesiewicz (AZS AWF Gorzów) i Patryk Grzegorzewicz, czyli finałowy skład sztafety mieszanej 4x400 m z mistrzostw świata juniorów w Nairobi World Athletics U20 Championships Nairobi 2021/Facebook
Kornelia Lesiewicz z AZS AWF Gorzów oraz Alicja Kaczmarek i Olga Rzeszewska z ALKS AJP Gorzów w środę (18 sierpnia) wywalczyły srebrny medal mistrzostw świata juniorów w sztafecie mieszanej 4x400 metrów. Do złota zabrakło 0,1 sekundy!

Mistrzostwa świata U20 rozpoczęły się w środę w Nairobi. I już pierwszego dnia lekkoatletki z Gorzowa sięgnęły po medal w sztafecie mieszanej 4x400 m. W finale w biało-czerwonej ekipie pobiegli kolejno: Michał Wróbel, Kornelia Lesiewicz, Alicja Kaczmarek i Patryk Grzegorzewicz. Czas 3.19,80 dał srebrny medal. Na finiszu złoto wywalczyła Nigeria, uzyskując rezultat... 3.19,70.

W porannych eliminacjach polska sztafeta wystąpiła w składzie: Mateusz Matera, Olga Rzeszewska, Alicja Kaczmarek, Michał Wróbel. W swojej serii zajęła trzecie miejsce z wynikiem 3.24,65, co dało bezpośredni awans do popołudniowego finału.

Trenerem Kornelii Lesiewicz jest Sebastian Papuga, a Alicji Kaczmarek i Olgi Rzeszewskiej - Tomasz Saska.

Dodajmy, że Kornelia Lesiewicz w środę wystartowała także indywidualnie. W porannej sesji wygrała swój bieg kwalifikacyjny na 400 m i pewnie zameldowała się w finale. Uzyskała czas 52,63 i był to drugi wynik eliminacji (szybsza była tylko Nigeryjka Imaobong Nse Uko - 52,33). Finał został zaplanowany na godz. 16.00 w sobotę.

Za to w czwartek (19 sierpnia) o godz. 8.00 w kwalifikacjach 400 m ppł. wystąpi Alicja Kaczmarek. Legitymuje się drugim wynikiem spośród zawodniczek, z którymi pobiegnie w jednej serii.

Obejrzyj wideo: Lekkoatletka Kornelia Lesiewicz z AZS AWF Gorzów o finale halowych mistrzostw Polski seniorów