Koszulkę z napisem "Tylko tego mi brak" i zdjęciem odciętego penisa otrzymała od prezydenta Zielonej Góry autorka kontrowersyjnej rzeźby (wideo)

DAM
Artystka ze swoją rzeźbą i prezentem od prezydenta Zielonej Góry
Artystka ze swoją rzeźbą i prezentem od prezydenta Zielonej Góry Wojciech Waloch
Koszulkę z napisem "Tylko tego mi brak" i zdjęciem odciętego penisa otrzymała od prezydenta Zielonej Góry Agnieszka Wolska. Jest ona autorką rzeźby stojącej przed nowym centrum sportowo-rekreacyjnym.

To dalszy ciąg opisywanej przez nas w sobotnim "Magazynie" sprawy wykastrowania posągu. Artystka przyszła na sesję zielonogórskiej rady miejskiej. Nie chciała jednak wyrazić protestu przeciwko kontrowersyjnej "chirurgicznej" decyzji prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego, ale przeciwko... jego reakcji na krytykę.

Oto otrzymała od niego w prezencie koszulkę z napisem "Tylko tego mi brak" i zdjęciem odciętego fragmentu rzeźby.

Radni, przede wszystkim PiS, są oburzeni. Po pierwsze reakcją prezydenta, po drugie samą decyzją oszpecenia pracy artystki. Pojawiły się głosy domagające się przywrócenia posągowi jego męskości. Według artystki jest to możliwe.

Więcej w środowym wydaniu papierowym "Gazety Lubuskiej"

Wideo

Komentarze 87

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

x
xyz

Ciekawe co ją do tego podkusiło... Może to jakaś siostra zakonna była. Właściwie można sie z nią zgodzić, bo estetycznie pozostawia ta część wiele do życzenia.

T
Ted

Podoba mi się nazwa- POD EUNUCHEM. Gorzowska Słowianka, to takie jakieś normalne.../w parku Słowiańskim przecież pobudowana/.

...

biednego mężczyznę wykastrowali, to teraz niech jeszcze amputują piersi kobiecie, bo jak to taka roznegliżowana, jeśli Panu Prezydentowi przeszkadzały genitalia to powinien być również oburzony widokiem gołych piersi kobiecych

s
statystyk med.

Pani dr Barbara Darewicz, jedyny chirurg-seksuolog w Polsce - jako jedyna protezuje penisy w Europie Wschodniej.
Warto to wiedzieć - dla operacji. Natomiast z problemami seksualnymi, także z problemami typu kompleksów seksualnych chodzimy do
specjalistów medycyny seksualnej, seksuologów lekarzy, a nie do urologów czy dermatologów.
Lubusko-warszawski sławny seksuolog Z.Izdebski powinien założyć zakład seksuologii medycznej, jak w Stolicy ma Prof. Zbigniew Lew.
Zasługujemy na to.

D
DOROSŁY

Prezydent przeprosił bo wyszło że rzeźba to prezent od skanska dla miasta, ale Prezydentowi nikt nie powiedział że nie było przetargu w mieście i ze to prezent i że ptaszek będzie większy niż w modelu 1/30. przerażony kazał ciąć i zmniejszać. Potem trochę mataczył i obrażał ale przeprosił i dorósł. Szkoda Agnieszki Wolskiej ale lepszej reklamy nikt od prezydenta by nie wymyślił, za co brawa!!!!!!!

~Ktoś~
W dniu 30.06.2010 o 23:33, Gość napisał:

Artysta to osoba tworząca przedmioty materialne, lub utwory niematerialne mające cechy dzieła sztuki.Artysta swoje dzieła tworzy w oparciu o własną koncepcję, nadając im niepowtarzalny charakter.Według Ciebie Mozart zdążył przed śmiercią zasłużyć na miano artysty czy był za młody?Kariera Jeana-Michela Basquiata i jego wiek w chwili śmierci nie uprawniały nikogo do nazywania go artystą?Wytłumacz dlaczego wypowiadający się tu "fachowcy" z racji posiadania dyplomu np PWSSP uzurpują sobie prawo do oceny, czy ktoś jest artystą czy nie zamiast przeczytać w encyklopedii definicję artysty.



I znowu punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia :-)
"Artysta" z definicji w encyklopedii a "Artysta" z tytułu tego co zrobił to dla mnie dwie różne pozycje :-)
to jak nazywać kogoś kto nie praktykuje a ukonczyl studia medyczne np 15 lat temu lekarzem - to banalny przyklad

Nie ma sie czego czepiać!

A Pani Agnieszce zycze powodzenia i wykorzystania z korzyscią dla siebie calego zamieszania :-) Na łamach historii ZG już się Pani zapisała wiec do dziela, trzeba wykorzystac swoje 5 minut
B
BABCIA
W dniu 01.07.2010 o 09:05, katolik-prawdziwy napisał:

oczywiście solidaruchowa mendo radni PIS "obrońcy moralności " narodu nadają się tylko do h**...ych tematów . Faktycznie przypominają Palikotowe erotyczne eksponaty.


A O JAKI EKSPONAT PALIKOTA CHODZI ?
~gość~
W dniu 30.06.2010 o 14:52, Aleks napisał:

2. Droga przez park "Droga Na Wielkim Nasypie" Zamiast "wąwozu" przez skarpę parkową, on zadecydował by górkę pokonać większą górką.


Nazwa miasta zobowiązuje! To jest Zielona Góra, a nie Zielona Dziura!
k
katolik-prawdziwy
W dniu 30.06.2010 o 22:46, 4ec napisał:

Hmmm.Przestań durniu sam ze sobą gadać.Akrat w tym sporze to radni mają rację.A już na pewno sb-ecka mendo nie podpisuj się katolik


oczywiście solidaruchowa mendo radni PIS "obrońcy moralności " narodu nadają się tylko do h**...ych tematów . Faktycznie przypominają Palikotowe erotyczne eksponaty.
~Olek~

Ten pomnik juz ma swoja historie. Juz widze jak za 100 lat przewodnik bedzie mowil o nim, że w 2010 roku prezydent kazał obciąc mu kootasa zeby nie siać zgorszenia. Kurde jak to brzmi masakra hi hi

G
Gość
W dniu 30.06.2010 o 13:50, ~Ktoś~ napisał:

No i slusznie ze sie tu pojawiłaś i naświetlasz sprawe z drugiej strony. Generalnie uwazam ze jest sporo huku i wielkich slow do malej sprawy. Bez ujmy dla Twojej siostry: rzeźba bardzo mi sie podoba (z czy bez penisa) ale nazywanie ją "artystka" w tak mlodym wieku to dla mnie zbyt duzo wiec dlatego "...", na miano artysty w moim miemaniu trzeba sobie zasluzyc wieloletnia dzialalnościa. Mysle ze jest zdolna i mam nadzieje ze nie raz o niej uslyszymy nie w takich okolicznościach :-)))



Artysta to osoba tworząca przedmioty materialne, lub utwory niematerialne mające cechy dzieła sztuki.
Artysta swoje dzieła tworzy w oparciu o własną koncepcję, nadając im niepowtarzalny charakter.

Według Ciebie Mozart zdążył przed śmiercią zasłużyć na miano artysty czy był za młody?

Kariera Jeana-Michela Basquiata i jego wiek w chwili śmierci nie uprawniały nikogo do nazywania go artystą?

Wytłumacz dlaczego wypowiadający się tu "fachowcy" z racji posiadania dyplomu np PWSSP
uzurpują sobie prawo do oceny, czy ktoś jest artystą czy nie zamiast przeczytać w encyklopedii definicję artysty.
4ec
W dniu 30.06.2010 o 12:58, KATOLIK napisał:

To faktycznie jaja ! Szymkowiakowa godna politowania radna i z wiecznie niezadowoloną grubą gębą z Bożej łaski radny Budziński opowiadają się za publiczną prezentacją k***ÓW !!


Hmmm.Przestań durniu sam ze sobą gadać.Akrat w tym sporze to radni mają rację.A już na pewno sb-ecka mendo nie podpisuj się katolik
L
Libia
W dniu 30.06.2010 o 20:07, ~anonim~ napisał:

Prezydent kłamie … świadkowie zachowania prezydenta są przestraszeni…Agnieszka Wolska boi się…mówić ….prezydent nie boi się kłamać ….pewne jest:1/ projekty były 4 zatwierdzone -prezydent kłamie że jeden 2/ prezydent nie płacił za rzeźbę -prezydent kłamie że za nią zapłacił (bez przetargu to nie możliwe)3/ prezydent miał możliwość oglądania rzeźby- powstawała przez ponad 4 miesiące od pierwszych modeli5/prasa pojawiła się kiedy Agnieszka Wolska pracowała przy rzeźbie zanim było otwarcie basenu6/ prezydent znowu kłamie że to Agnieszka Wolska zwołała media, kiedy to on już miał przygotowaną dla mediów koszulkę (lubi szoł)7/Agnieszka Wolska próbuje się kontaktować z Prezydentem, aby się skonsultować w sprawie naprawy rzeźby, a on w tym czasie projektuje koszulkę z nadzieja na rozgłos.Prezydent miał napisane czarno na białym w opisie projektu "naturalistyczny akt" i do tego miniaturkę/zarys formy, bez szczegółów(z racji skali) –teraz kręci, mataczy, ale uwaga! Jest u WŁADZY


Na szczęście już niedługo.
~anonim~

Prezydent kłamie … świadkowie zachowania prezydenta są przestraszeni…Agnieszka Wolska boi się…mówić ….prezydent nie boi się kłamać ….pewne jest:
1/ projekty były 4 zatwierdzone -prezydent kłamie że jeden
2/ prezydent nie płacił za rzeźbę -prezydent kłamie że za nią zapłacił (bez przetargu to nie możliwe)
3/ prezydent miał możliwość oglądania rzeźby- powstawała przez ponad 4 miesiące od pierwszych modeli
5/prasa pojawiła się kiedy Agnieszka Wolska pracowała przy rzeźbie zanim było otwarcie basenu
6/ prezydent znowu kłamie że to Agnieszka Wolska zwołała media, kiedy to on już miał przygotowaną dla mediów koszulkę (lubi szoł)
7/Agnieszka Wolska próbuje się kontaktować z Prezydentem, aby się skonsultować w sprawie naprawy rzeźby, a on w tym czasie projektuje koszulkę z nadzieja na rozgłos.

Prezydent miał napisane czarno na białym w opisie projektu "naturalistyczny akt" i do tego miniaturkę/zarys formy, bez szczegółów(z racji skali) –teraz kręci, mataczy, ale uwaga! Jest u WŁADZY

W
WTAJEMNICZONA
W dniu 30.06.2010 o 14:52, Aleks napisał:

Proszę o odpowiedź na pytanie. To prezent od Artystki i firmy budowlanej, czy miasto za to zapłaciło? W jednym z wcześniejszych artykułów przytacza się słowa Autorki, że prezent, a dziś w radiu ZG prezydent się pienił ,że płaci i wymaga. A może to było jakoś załatwione pomiędzy firmą, a J.K. ponad głową Pani Agnieszki?? Osobiście nie przypominam sobie przetargu na rzeźbę, więc może z własnej kieszeni... dar prezydenta dla mieszkańców? Pytam poważnie i proszę o odpowiedź na łamach GL. Uważam, że to ważne. Swoją drogą niedouczony facet bez wyobraźni. Jeśli ma napisane czarno na białym w opisie projektu "naturalistyczny akt" i do tego miniaturkę/zarys formy, bez szczegółów(z racji skali) i nie rozumie całości(nie umie dodać opisu do miniaturki), to mi go szczerze żal. I żal mi naszego miasta pod jego "panowaniem":1. Przepłacony kilkadziesiąt baniek kompleks(budowany w kryzysie a zapłacony jakby stawiano go w czasie największego bumu inwestycyjnego). Pomijam słuszną dopłatę do powiększenia hali którą się tak szczyci, a którą zawdzięczamy(w tej formie) posłance a nie jemu.2. Droga przez park "Droga Na Wielkim Nasypie" Zamiast "wąwozu" przez skarpę parkową, on zadecydował by górkę pokonać większą górką. Kolejne materializowanie kompleksów prezydenckich. W dodatku uległość i (...). By stawiać ekrany dźwiękochłonne na całej długości tej drogi. Nawet tam gdzie domy są 4-5 m nad poziomem drogi i w odległości kilkunastu(nawet 20-kilku)m. Wyrzucone wielkie pieniądze.Czy projekt przebudowy Jaskółczej zawiera ekrany, chociaż tam gdzie do asfaltu jest 3-5m od okien?! Nie? Dlaczego?! A co ze ścieżką rowerową?3. Słynna tablica z nazwiskiem, ocenzurowana listkiem 4. Kompleksy i brak wyobraźni w Sprawie Penisowej. Obawiam się, że także w wielu innych projektach, te ograniczenie miały istotną rolę... Ehh5. Koszulka na poziomie niższym niż dno bagna w depresji...TO PREZENT OD FIRMY WYKONAWCZEJ I ARTYSTKI KTÓRA ROBIŁA RZEŹBĘ W RAMACH SWOJEJ PRACY DYPLOMOWEJ NA 1000%, PAN PREZYDENT TERAZ DUPĄ TRZĘSIE WIĘC ZOSTAŁO MU TYLKO KŁAMAĆ!!!!!...Czego się J.K. nie dotknie tam jakaś patologia i wynaturzenie.Aż, chciałoby się zacytować śp. "męża stanu": "Spieprzaj dziadu" i "wstydu oszczędź".

Dodaj ogłoszenie