Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Krystian W. trafi do więzienia na 2,5 roku! Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymuje wyrok w sprawie "łowcy nastolatek"

Krzysztof Dunaj
Krzysztof Dunaj
Sąd okręgowy w Gdańsku podtrzymał wyrok w sprawie Krystiana W., znanego jako "Krystek". Chodzi o kontakty z małoletnimi w celach pedofilskich, które miały miejsce w 2015 roku. W październiku 2021 roku Sąd w Wejherowie skazał "łowcę nastolatek" na 2,5 roku więzienia, lecz wyrok się nie uprawomocnił - prawnicy oskarżonego złożyli apelację.

Krystian W. trafi do więzienia na 2,5 roku! Gdański sąd odrzucił apelację

Sąd Okręgowy w Gdańsku odrzucił apelację oskarżonego oraz jego obrońcy. 7 marca 2023 roku odbyło się ogłoszenie orzeczenia. Oznacza to, że "łowca nastolatek" trafi do więzienia na 2,5 roku. Ponadto Sędzia Aneta Szteler-Olszewska dodała, że do końca życia Krystian W. ma zakaz pracy z małoletnimi. "Krystek" nie stawił się na ogłoszeniu wyroku. Jego obrońcy również nie było.

- Wyrok jest oczywiście słuszny. Prokuratura o taki wyrok wnosiła, tzn. o oddalenie apelacji oskarżonego i obrońcy oraz o uwzględnienie apelacji prokuratury - powiedziała po ogłoszeniu orzeczenia prokurator Agnieszka Nickel-Rogowska. - Mam nadzieję, że sąd wykonawczy skutecznie doprowadzi do realizacji wyroku sądu odwoławczego.

Wcześniej pisaliśmy też: Kolejny zarzut dla "Krystka". Kobieta zeznała, że została przez niego zgwałcona, gdy miała 16 lat

Wtorkowe (07.03.2023 r.) ogłoszenie wyroku dotyczyło m.in. procesu związanego z nastolatką Anaid, która na początku marca 2015 roku popełniła samobójstwo, wchodząc pod koła pociągu pędzącego na gdańskiej Oruni.

"Krystek" oskarzony o przestępstwa seksualne - główny proces

Przypomnijmy, "Krystek" wyszedł na wolność w listopadzie 2021 roku. W 2018 r. został skazany za gwałt na niespełna 17-letniej dziewczynie. Przed Sądem Rejonowym w Wejherowie, z wyłączeniem jawności, od stycznia 2019 roku, toczy się główny proces. Mężczyzna jest oskarżony o przestępstwa seksualne na ponad 30 dziewczętach. Zarzuty dotyczą aż 65 przestępstw..

- Prokuratura Okręgowa w Gdańsku aktem oskarżenia zakończyła postępowanie przygotowawcze przeciwko Krystianowi W. i innym osobom, między innymi o czyny o charakterze seksualnym. Aktem oskarżenia skierowanym do Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku objęto 5 osób. Krystianowi W. zarzucono popełnienie 65 przestępstw na szkodę 35 pokrzywdzonych oraz na szkodę banku, Skarbu Państwa i towarzystw ubezpieczeniowych – tłumaczyła 14 października 2021 prok. Grażyna Wawryniuk.

Polecjaka Google News - Dziennik Bałtycki
emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Krystian W. trafi do więzienia na 2,5 roku! Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymuje wyrok w sprawie "łowcy nastolatek" - Dziennik Bałtycki

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska