Licealistka z Gorzowa nie przyjęła kwiatów od premiera. Dlaczego? (zdjęcia, wideo)

(pik) / wideo: TVN24 / x-news
Maria ma 17 lat. Pisze wiersze, uczy się śpiewu operowego. - Tata mówi, że mam artystyczną duszę - śmieje się Maria. Tata to Kazimierz Sokołowski, dziś przedsiębiorca, kiedyś działacz prężnego w Gorzowie Ruchu Młodzieży Niezależnej. Córki nie wychowywał na opozycjonistkę, niemniej jest dumny, że Maria miała odwagę. Jakub Pikulik
Maria Sokołowska z II LO w Gorzowie to dziewczyna, o której mówi cała Polska. Najpierw, w czasie pierwszej wizyty premiera Donalda Tuska w Gorzowie, na bulwarze zapytała go, dlaczego jest zdrajcą Polski. Wprowadziła tym samym Tuska w zakłopotanie, które premier skwitował tym, że w Gorzowie mają poczucie humoru. Po tygodniu, w czasie kolejnej wizyty w Lubuskiem, premier spotkał się z licealistami z II LO. W spotkaniu uczestniczyła również Maria Sokołowska. Siedziała w pierwszym rzędzie, na przeciwko premiera. Po spotkaniu szef rządu dostał od licealistów kwiaty. Chciał je przekazać 17-letniej Marii, by zakopać topór wojenny. Dziewczyna jednak kwiatów nie przyjęła. - Jak mogłam przyjąć kwiaty ze strony zdrajcy? - mówiła później dziennikarzom. Informacje o pierwszych wolnych wyborach w Lubuskiem 4 czerwca 1989 - zdjęcia, wasze wspomnienia, konkurs

Wideo

Komentarze 158

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

s
szalony0511
W dniu 12.06.2014 o 14:24, El Nino napisał:

Zgadza się, właściwie na swój głupiutki sposób! :D

Tak sądzisz,bo ja myślę bardziej dalekosiężnie.

w
wolfenstein3d
W dniu 31.05.2014 o 09:58, Tymianek napisał:

Nie chodzi o chamską odzywkę kaczyńskiego "spier... dziadu" ale o inne wydarzenia m.in. o to - Hubert H. znieważył prezydenta Kaczyńskiego - do znalezienia w Google

 

 

zniewaga prezydenta RP jest przestępstwem. Można się nie zgadzać ale należy się szacunek najwyższej władzy. Gdyby prawo w Polsce było respektowane żylibyśmy na wyższym poziomie cywilizacyjnym a jest bezprawie i bezkarność bandytów.

 

temu bezdomnemu odsiadka dobrze zrobi. może prace mu jakaś dadzą w więzieniu, po odsiadce zasiłek. dobrze na tym wyjdzie niż miałby się szlajać pijak po ulicach i zaczepiać ludzi.

E
El Nino
W dniu 12.06.2014 o 11:14, szalony0511 napisał:

Tj wyłącznie Twoje odczucie,ja odbieram to właściwie.

Zgadza się, właściwie na swój głupiutki sposób! :D

E
El Nino
W dniu 12.06.2014 o 11:15, szalony0511 napisał:

Nadal nie widzę problemu.

:D Problemu nie widzi tylko ten kto ma ślepy umysł! :D

s
szalony0511
W dniu 31.05.2014 o 20:14, Nowiutki;) napisał:

Cytuję  Twój post nr 17Jeżeli twierdzisz,że jest Ok -To  ja już nie wiem co mam Ci jeszcze podpowiedzieć abyś  dostrzegł błędy :)>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>szalony0511"Po pierwsze proszę na tutejszym forum nie ubliżać,a po drugie proszę  nie zapomnąć ,że w obecnym ustroju, o który wywalczono jest swoboda wypowiedzi"

Nadal nie widzę problemu.

s
szalony0511
W dniu 31.05.2014 o 19:18, michal1969zagan napisał:

Jesteś rozpaczliwy i zenujący.. A  Argument jakiś podała???  Zagoniony w "kąt" zaprzeczasz sam sobie.. 

Tj wyłącznie Twoje odczucie,ja odbieram to właściwie.

s
szalony0511
W dniu 31.05.2014 o 19:13, michal1969zagan napisał:

Bzdura. Powtórzyła kilka sloganów bez pjcia słów których używała.Stwierdzenie faktu którego nie jesteś w stanie obalić  Hipokryzja. Wolność słowa kończy się tam gdziee nie potrafimy poprzeć własnych słów merytorycznymi argumentami.  Ponownie HIPOKRYZJA. Zastosowałem metodę tej przeświadczonej o własnj sile GŁUPIEJ nastolatki. Ty uważasz że jej wolno. Ja nie..  Nie zapomniałem. Słaby z ciebie specalista skoro nie jest dla ciebie wazne że żeby korzyzstać z wolności słowa trzeba najpierw przestrzegać prawa.

Zapytam:co masz takiego mnie do zarzucenia?

s
szalony0511
W dniu 31.05.2014 o 18:55, Bel Ami napisał:

...widać......że nie rozumiesz nawet znaczenia..... tych dwóch słów.. :D

Za to Ty wspaniale to odbierasz-pozostaje mi się tylko uśmiać :)

s
szalony0511
W dniu 31.05.2014 o 18:54, Bel Ami napisał:

..ona nie ma serca....dla takich jak Tusek....ona kochać tylko Jarkacza...

Tj wyłącznie Twoje przypuszczenie.

s
szalony0511
W dniu 31.05.2014 o 18:52, Bel Ami napisał:

..korzystając ze swobody wypowiedzi..uważam,że szalony.. nr obozowy na forum 0511....jest wtórnym analfabetą.. :D

Totalna pomyłka z Twojej strony.

s
szalony0511
W dniu 31.05.2014 o 18:47, Bel Ami napisał:

...przecież obowiązuje swoboda wypowiedzi...w demokracji....czyżbyś zaprzeczał sam sobie...to nie podobne do ciebie...taki prawy jesteś....czyżbyś był ukrytym hipokrytą? :D

Ależ skąd.

s
szalony0511
W dniu 07.06.2014 o 19:53, Bel Ami napisał:

...Marysia produkuje się ze swoimi rewelacjami...w prawicowych portalach braci Karnowskich...została gwiazdą,czy celebrytką?

Zazdrościsz?

B
Bel Ami

...Marysia produkuje się ze swoimi rewelacjami...w prawicowych portalach braci Karnowskich...została gwiazdą,czy celebrytką?

E
El Nino
W dniu 01.06.2014 o 23:24, p10tr napisał:

Sam jesteś tłuczkiem do potęgi , komuś uwagę zwracasz a sam piszesz jak analfabeta . chyba ręce ci się za bardzo trzęsły . Chciał błysnąć ale jak zwykle ....  popegeerowski -pisze się przez dwa e analfabeto .

cicdjletXD4

Dedykacja dla ciebie p10tr! :D

p
p10tr
W dniu 01.06.2014 o 22:24, El Nino napisał:

Zajrzyj wtórny analfabeto do Słownika Języka Polskiego,ten wyraz istnieje,popegerowski tłuku!

Sam jesteś tłuczkiem do potęgi , komuś uwagę zwracasz a sam piszesz jak analfabeta . chyba ręce ci się za bardzo trzęsły . Chciał błysnąć ale jak zwykle ....

 

 popegeerowski -pisze się przez dwa e analfabeto .

Dodaj ogłoszenie