LICZYSZ SIĘ TY! Weź udział w teście wiedzy o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 i zdobądź atrakcyjne nagrody!

Materiał powstał we współpracy z Urzędem Statystycznym w Zielonej Górze
Przypominamy: trwa Narodowy Spis Powszechny. Taki spis odbywa się raz na 10 lat, a naszym obowiązkiem jest wziąć w nim udział. Przy okazji tego wydarzenia zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie dotyczącym wspomnianego spisu. To okazja do sprawdzenia swojej wiedzy, a także ciekawego spędzenia wolnego czasu i oczywiście zdobycia nagród.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań ruszył z pierwszym dniem kwietnia i potrwa do 30 września. W tym okresie wszystkie osoby dorosłe zobowiązane są do udziału w spisie. Jak informuje Urząd Statystyczny w Zielonej Górze, możliwości spisania się mamy kilka:

· Samopis internetowy – możemy go dokonać za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie GUS spis.gov.pl (aplikacja dostosowana jest także do smartfonów i tabletów);

· Infolinia spisowa – obowiązek spisowy możemy zrealizować też dzwoniąc na infolinię: 22 279 99 99;

· Punkty spisowe – możemy skorzystać z punktów spisowych w Gminnych Biurach Spisowych oraz w Urzędzie Statystycznym;

· Rachmistrz telefoniczny – gdy sami nie dokonamy spisu, zadzwonią do nas rachmistrzowie (uwaga: rachmistrzowie dzwonić będą tylko z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej 22 279 99 99).

Weź udział w naszym konkursie i wypełnij test wiedzy o NSP 2021. Warto!

Udział w spisie to nie tylko obowiązek. To także możliwość wzięcia udziału w ciekawym konkursie i zdobycia atrakcyjnych nagród.

Konkurs skierowany jest do pełnoletnich Lubuszan. Dla osób, które wzięły udział w spisie, odpowiedzi na przygotowane pytania nie powinny być niczym nad wyraz skomplikowanym.

Zasady są proste: formularz konkursowy składa się z jedenastu pytań. Dziesięć z nich ma formę testową, są to pytania zamknięte, a jedno jest otwarte. W tym ostatnim liczyć się będzie kreatywność i pomysłowość – musi być to odpowiedź autorska, która nigdzie wcześniej nie była publikowana. Za każde z pytań zamkniętych uczestnik konkursu może zdobyć 1 pkt., a za pytanie otwarte nawet 10 pkt. Oczywiście nieudzielenie odpowiedzi będzie równoznaczne z błędną odpowiedzią, czyli równe będzie otrzymaniu 0 pkt.

Spośród uczestników konkursu wyłonionych zostanie dziesięciu najlepszych uczestników zabawy. Na zwycięzców czeka 10 zestawów obejmujących: powerbank, ekologiczną, bambusową, wielorazową butelkę, głośnik bluetooth oraz koc piknikowy!

KLIKNIJ PONIŻEJ

Biorę udział
w teście wiedzy

Powodzenia!

Dodaj ogłoszenie