Liga Europy: Samobój Kucharczyka i słupek Milika (wyniki LE)

AIP
1. kolejka Ligi Europy. Legia Warszawa przegrała w Danii z FC Midtjylland 0:1 po samobójczej bramce Michała Kucharczyka w 60 minucie.

get.x-link.pl/0d4eb2a8-fba5-0bb4-8dd7-83034f3c50f4,8880d947-ee92-3c61-86b6-d858d4a2d00a,embed.html

Po dośrodkowaniu Jakuba Polsena z rzutu wolnego stojący w polu karnym Kucharczyk trącił głową piłkę, która wpadła przy dalszym słupku do siatki. Wicemistrzowie Polski mieli kilka okazji do zdobycia gola, ale brakowało im skuteczności. Gospodarze mieli z kolei sytuacje do podwyższenia wyniku. Do najlepszej należała ta Poulsena, który tuż przed końcem spotkania trafił z rzutu wolnego w słupek. Warszawski zespół kończył mecz w dziesiątkę, gdyż w 88 minucie Dominik Furman zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań Ajax Amsterdam zremisował u siebie z Celtikiem Glasgow 2:2. Napastnik gospodarzy Arkadiusz Milik wszedł na boisko dopiero w 61 minucie. W 79 minucie Polak trafił „główką” w słupek. Borussia Dortmund pokonała FK Krasnodar 2:1, a Qabala FK zremisowała z PAOK Saloniki 0:0. Łukasz Piszczek (Borussia) i Dawid Pietrzkiewicz (Qabala) siedzieli na ławce rezerwowych.