Liga Mistrzów: Real Madryt gromi, niespodzianka w Kopenhadze - zobacz wyniki

(pat)
Z wysokiego C rozpoczęli rywalizację w Lidze Mistrzów piłkarze Realu Madryt. "Królewscy" wygrali w Stambule aż 6:1 i zostali liderem grupy B. Do sporej niespodzianki doszło w Kopenhadze, gdzie mistrzowie Danii zremisowali z Juventusem Turyn.

Mecz w Stambule był wyrównany tylko w pierwszej połowie, po której Real prowadził tylko 1:0. Worek z golami rozwiązał się po przerwie, gdy na listę strzelców wpisały się największe gwiazdy hiszpańskiej drużyny: dwukrotnie Karim Benzema i aż trzy razy Cristiano Ronaldo. Gospodarze odpowiedzieli tylko raz, w samej końcówce, gdy losy meczu dawno były już przesądzone.

Swoich fanów zawiedli piłkarze Juventusu Turyn, którzy zaledwie zremisowali w Kopenhadze 1:1. Włosi najwyraźniej zlekceważyli Duńczyków, którzy już w 14 min objęli prowadzenie. Goście długo nie potrafili pokonać bramkarza FC i uczynili to dopiero w 54 min. Choć do końca spotkania zostało jeszcze ponad pół godziny, zawodnicy "Starej Damy" nie potrafili przechylić szaly na swoją korzyść.

W innych meczach faworyci nie mieli już kłopotów z odniesieniem zwycięstw. Pierwsze trzy punkty na swe konto zapisali m.in. obrońca trofeum Bayern Monachium, Manchester United, Paris Saint Germain i Manchester City. Ci ostatni rozprawili się z Czechami z Pilzna w 10 minut, gdy zaraz po przerwie wbili rywalom aż trzy gole.

Wyniki wtorkowych meczów 1. kolejki Ligi Mistrzów:

Grupa A:
* Manchester United - Bayer Leverkusen 4:2 (1:0). Rooney 2 (22, 70), Van Persie (59), Valencia (79) - Rolfes (54), Toprak (88).
* Real Sociedad San Sebastian - Szachtar Donieck 0:2 (0:0). Teixeira 2 (65, 87).

Grupa B:
* Galatasaray Stambuł - Real Madryt 1:6 (0:1). Bulut (84) - Cristiano Ronaldo 3 (63, 66, 90), Benzema 2 (54, 81), Isco (33).
* FC Kopenhaga - Juventus Turyn 1:1 (1:0). Jorgensen (14) - Quagliarella (54).

Grupa C:
* Benfica Lizbona - Anderlecht Bruksela 2:0 (2:0). Djuricić (4), Luisao (30).
* Olympiakos Pireus - Paris Saint Germain 1:4 (1:1). Weiss (25) - Motta 2 (68, 73), Cavani (19), Marquinhos (86).

Grupa D:
* Bayern Monachium - CSKA Moskwa 3:0 (2:0). Alaba (4), Mandżukić (41), Robben (68).
* Viktoria Pilzno - Manchester City 0:3 (0:0). Dżeko (48), Toure (53), Aguero (58).
W środę zagrają zespoły z grup E, F, G i H. Hitem pierwszej serii spotkań jest pojedynek niepokonanych w swoich ligach niemieckiej Borussii Dortmund z włoskim SSC Napoli. Mecz odbędzie się we Włoszech, a wystąpi w nim dwóch reprezennatów Polski: napastnik Robert Lewandowski i pomocnik Jakub Błaszczykowski. Obaj reprezentują wicemistrzów Niemiec.