Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Lubniewicka perła do sezonu szykuje się z opóźnieniem

Paweł Kozłowski 95 722 57 72 [email protected]
Tak jeszcze kilka dni temu wyglądała lewa część pomostu, która prawie się odłamywała od większego odcinka. W tym tygodniu wszystkie usterki mają być naprawione.
Tak jeszcze kilka dni temu wyglądała lewa część pomostu, która prawie się odłamywała od większego odcinka. W tym tygodniu wszystkie usterki mają być naprawione. fot. Paweł Kozłowski
- Na dobre zaczyna się sezon, a pomost przy miejskiej plaży jest zniszczony - zaalarmowali nas mieszkańcy. Burmistrz przyznaje, że w przygotowaniach jest opóźnienie i zapowiada, że w tym tygodniu wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

- Z pomostu przy plaży "zamkowej" wystają gwoździe, niektóre deski są połamane. Czy tak ma wyglądać Perła Ziemi Lubuskiej w przededniu sezonu letniego - pytają się mieszkańcy w liście do gazety.

Sprawdziliśmy informacje nadesłane do nas. Faktycznie, jeszcze w zeszłym tygodniu pomost pozostawiał wiele do życzenia. Niektóre deski były bardzo zaniedbane, a jego lewa część prawie odłamywała się od większego odcinka pomostu. Burmistrz Mirosław Jaśnikowski przyznaje, że w przygotowaniach jest opóźnienie. - To wina małych zawirowań kadrowych w zakładzie gospodarki komunalnej, który jest za to odpowiedzialny - tłumaczy. - Ale to nie prawda, że nic nie robiliśmy, po prostu z pewnymi pracami nie zdążyliśmy na czas. Wszystko będzie zapięte na ostatnim guzik w ciągu najbliższych dni.

Zapytaliśmy się M. Jaśnikowskiego jak Lubniewice są przygotowane do sezonu letniego. - Gmina ma zapewnić bezpieczeństwo, porządek w mieście oraz program rozrywkowy na rynku. I na tym się przede wszystkim skupiamy - mówi burmistrz. - Jesteśmy też w kontakcie z właścicielami ośrodków wypoczynkowych, bo to na nich spoczywa duży obowiązek przygotowania do sezonu.

W Lubniewicach nad bezpieczeństwem - także na wodzie - ma czuwać sześciu policjantów oraz WOPR-owcy. Czterech funkcjonariuszy przyjedzie na lato z Zielonej Góry, gmina zapewni im zakwaterowanie. Będzie także dodatkowy radiowóz. - Woda w jeziorach jest coraz czystsza. Nie spływają już do nich nawozy sztuczne czy inne zanieczyszczenia, co miało miejsce w przeszłości - dodaje M. Jaśnikowski. - Za kilka lat jeziora powinny mieć już najwyższą klasę czystości. Po remoncie wodociągu i stacji uzdatniania nie my w końcu problemów z wodą w kranach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska