Magiczna Hiszpania zatrzymała "niemiecki walec"

(pij)
Hiszpania pokonuje Niemcy 1:0. Po przepięknym strzale głową Puyola Hiszpanie grają w finale. Zapłakani Niemcy na kolanach.

Hiszpanie zaprezentowali magiczny futbol. Po bardzo asekuracyjnej pierwszej połowie było 0:0. W drugiej części spotkania Hiszpanie zaczęli magiczną piłkę. Napastnicy czarowali w polu karnym. Rozgrywali ataki pozycyjne w drugiej linii.

Widać było przewagę doświadczenia hiszpańskich piłkarzy. Skrzydłowi De Bosque spisywali się wyśmienicie. Kilka sytuacji Hiszpanów w drugiej połowie pachniało bramką.

W końcu Puyol doskonale wszedł w pole karne po wykonaniu rzutu rożnego. Perfekcyjnie uderzył głową w piłkę, która powędrowała do bramki. Nie pomylił się. Neuer był bez szans.

Po straconym golu Niemcy postawili wszystko na jedna kartę. Wściekle atakowali. Tym samym dali Hiszpanom szansę strzelenia przynajmniej dwóch goli. Błędy napastników De Bosque niestety przekreśliły szanse na dobicie Niemców.

Niemcy nie dali rady rozmontować hiszpańskiej obrony. Jedynie strzał Crossa zagroził bramce Casillasa. Bezbłędny w meczu hiszpański bramkarz poradził sobie ze strzałem. Uderzenie nie było jednak trudne. Niemcy nie dali rady wyrównać i doprowadzić do dogrywki. Zapłakani schodzili z boiska.

Hiszpanie pierwszy raz w historii znaleźli się w finale mundialu. Ich rywalem będą Holendrzy. Niemcy walczyć będą o brąz z Urugwajem.