Matej Zagar był najlepszy w gorzowskim Grand Prix. na drugim miejscu uplasował się Greg Hancock, a na najniższym stopniu podium stanął Tai Woffinden. Artur Szymczak
W sobotę, 29 sierpnia odbyło się Grand Prix w Gorzowie. W finałowym biegu zmierzyli się Bartosz Zmarzlik, Greg Hancock, Matej Zagar i Tai Woffinden. Mieliśmy niesamowite emocje do ostatniego okrążenia. Początek finałowego biegu rozpoczął się pomyślnie dla Grega Hancocka, któremu udało się wyprzedzić drugiego wówczas Bartosza Zmarzlika. Niestety na drugim okrążeniu żużlowiec Stali Gorzów stracił panowanie nad motocyklem i spadł na na ostatnią pozycję, grzebiąc tym samym szanse na zwycięstwo. Na trzecim okrążeniu Matejowi Zagarowi udało się po zewnętrznej wyprzedzić Hancocka i już do końca nie oddał prowadzenia. Klasyfikacja generalna Grand Prix w Gorzowie: 1. Matej Zagar 16 (1, 2, 3, 2, 3, 2, 3) 2. Greg Hancock 17 (3, 3, 3, 0, 3, 3, 2) 3. Tai Woffinden 18 (3, 3, 3, 3, 3, 2, 1) 4. Bartosz Zmarzlik 14 (2, 1, 2, 3, 3, 3, 0) 5. Niels Kristian Iversen 10 (d, 3, 2, 3, 1, 1) 6. Michael Jepsen Jensen 10 (3, 2, 2, 2, 0, 1) 7. Peter Kildemand 9 (1, 2, 2, 2, 2, 0) 8. Chris Holder 8 (2, 1, 1, 2, 2, 0) 9. Nicki Pedersen 7 (3, 0, 1, 3, -) 10. Jason Doyle 6 (1, 3, 1, 1, w) 11. Andreas Jonsson 6 (2, 1, 1, 1, 1) 12. Maciej Janowski 5 (0, 0, 3, 0, 2) 13. Chris Harris 5 (2, 2, 0, 1, 0) 14. Troy Batchelor 4 (0, 1, 0, 1, 2) 15. Krzysztof Kasprzak 1 (0, 0, 0, 0, 1) 16. Tomas Jonasson 1 (1, 0, 0, 0, 0) Wyniki biegu finałowego: 1. Matej Zagar 2. Greg Hancock 3. Tai Woffinden 4. Bartosz Zmarzlik Przeczytaj też: Tym żużlowcom udało się stanąć na nogi. Jest i nadzieja dla Darcy'ego Warda... (wideo)

Materiał oryginalny: Matej Zagar wygrał Grand Prix w Gorzowie. Bartosz Zmarzlik zajął czwarte miejsce (zdjęcia) - Gazeta Lubuska